Kepler

Souhlasíte s návrhem tohoto houbařského desatera?

Nenápadně si blíží vrcholná houbařská sezóna a v současnosti už prý hojně rostou kováři.

  1. V chrámu lesa se chovej jako host, neboť jím ve skutečnosti jsi.
  2. Chovej se tiše.
  3. Nesbírej to, co neznáš, abys to doma nakonec nemusel vyhodit.
  4. Nesbírej houby maličké, nech je vyrůst a taky houby přestárlé, aby vyprášily své výtrusy.
  5. Jamku po houbě zahrň okolní hrabankou a utlač. Zabráníš tím vysychání podhoubí.
  6. Neprozrazuj svá naleziště, kolegové by ti to tam zdevastovali.
  7. Nekopej do nejedlých a jedovatých hub, uspíšíš tím jejich šíření.
  8. Pokud nejsi jistý, zda houba není červivá, nakroj ji na místě. Pokud je, nech ji tam.
  9. Houby nikdy nesbírej do igelitek, mohly by se zapařit a poničit. Nejlépe do proutěného košíku.
  10. Sbírej jen v množství pro svou osobní spotřebu, ne na kšeft.

Zapomněl jsem na něco? Když tak doplňte.

https://pixaba­y.com/photos/mushro­oms-food-mushrooms-2678385/

Nejlepší odpověď
Kajoch

Já rozhodně ano.Např.kopnout do nejedlé houby dokáže je hovado,které nemá v lese co dělat.

Další odpovědi
Malvína

No samozřejmě že ano. Dodržuji všech 10 bodů a měl by každý. Bohužel tomu tak není. Jamky nezahrabané, nejedlé houby rozkrájené všude možně, odpadky asi ani zmiňovat nemusím! Bohužel na má oblíbená místa jezdí Poláci a jsou i velmi hluční ☹

Emefej

Souhlasím a dodržuju. Občas pouším pravidlo č.3, soused je profesionální mykolog a nosím mu to k určení.

Poznámka k fotce – ta houba vlevo je hořčák jak vyšitý, dobrou chuť.

kelley

Dodržuji.

Kepler

Emefej: máš pravdu, na pixabay bývá často. Hlavně že pěkně vypadá…:-)

Emefej

Ten druhej zleva je taky hořčák.