Tw!st

Je podle vás stravování kardiologa Petra Neužila rozumné?

Kardiolog Petr Neužil v DVTV: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=e6BckjE5Q5Q
Tvrdí, že jí až večer a přes den pouze pije vodu a kafe, jinak nesnídá a neobědvá.
Co si o tom myslíte? Většina vědců tvrdí, že snídaně je základ a že na večer se naopak nemá jíst skoro vůbec. Pan Neužil na to má úplně opačný názor.
Já se přiznám, že i když se snažím jíst nějak „vyrovnaně“ přes celý den, tak nejraději bych snídaně přeskočil, dal si až oběd a na večeři mívám hlad největší, to bych se klidně také přecpal.
Podle mě je nejvhodnější jíst vyrovnaně, to znamená nějaká rozumná snídaně, která obsahuje bílkoviny, na oběd něco lehkého, ne žádné obrovské porce, a na večer jak to každý cítí. Jak je to podle vás nejzdravější?

Nejlepší odpověď
Kepler

Názory se různí, ale pít přes den jen vodu a kafe mi moc rozumné nepřipadá. Nicméně to mám s panem Neužilem podobné jen s tím rozdílem, že snídani a oběd nahrazuji jen lehkým a malým jídlem. Hlavním jídlem je u mě večeře, někdy i dost pozdní. Myslím, že není až tak důležité jak si jídla časově rozvrhneme, jako spíš to, CO jíme.

Další odpovědi
orwell

Podle mého názoru není. Jelikož se vážení vědci dělí na tři skupiny, první se omezuje na vydatnou snídani, druhá na vydatný oběd a třetí na vydatnou večeři, spojil jsem to v jedno optimální řešení: ráno vydatně posnídám, pak vydatně poobědvám a nakonec se pořádně „nalupu“ při večeři. Možná, že umřu o něco dřív, ale k čemu by mi byl dlouhý život s kručením v žaludku. Dobré jídlo je jedno z mála potěšení (pokud si ho mohu dovolit) v tomhle slzavém údolí a nevím, proč bych si ho měl odpírat 🙂

da ny

Nevím co tvrdí vědci a kteří.
Z hlediska biologických pochodů v lidském těle a a funkci jednotlivých
orgánů (hodiny), vyplývá, že to čím nás od mala dospělí „oblbovali“
(snídani sněz sám, o oběd se poděl a večeři dej nepříteli), je hloupost.
Nejvíce se má jíst večer. První „vydatné“ jídlo (oběd a těžší jídla) nejdříve od 14 h.
Takto se stravují jižní národy. Večer se 2 – 3 h „hoduje“.
Další zdravá „zásada“ je: dopoledne sacharidy (ovoce), zelenina až odpoledne/večer 😉.

Každému člověku vyhovuje něco jiného, s ohledem na funkčnost metabolismu
jednotlivce. Člověk nemá chodit spát hladový (tj. večeře do 18 h).
Chodívám spát později, nejdříve kolem půlnoci. Takže kolem 22., 23. hodiny mívám
2. až 3. večeři. Hladovět přes den bych já nezvládla.

Edison

Ať si jí jak chce. Nikomu do toho nic není.

Drap

Proč bych s ním měl souhlasit či nesouhlasit. Je to jeho věc a každý člověk je jiný.

Tw!st

Edison: Však ano, já mu jeho stravu nekritizuju. Já se ptám jak to vidíte vy, zdejší uživatelé. 🙂

Edison

Viz Drap. On ke svému životnímu stylu náš souhlas nepotřebuje, ani nemusí náš jakýkoli zákaz uposlechnout. Je to jen a pouze jeho věc. Jestli chceš jinou odpověď, je potřeba se zeptat úplně jinak.

Tw!st

Možná je dobré číst i popis otázky. Snažil jsem se tam popsat to, na co se ptám tak, aby to pochopili i lidé na tvé intelektuální úrovni, Edisone 🙂

Edison

Evidentně trpíš neschopností formulovat myšlenky, když to nedovedeš smysluplně a srozumitelně napsat napoprvý.

Tw!st

Co ti konkrétně přijde nesmysluplné a nesrozumitelné na otázce, jestli souhlasíš s někým o jeho stravě? Možnost odpovědi č.1: Nesouhlasím s jeho názory, protože… Možnost odpovědi č.2: Souhlasím s jeho stravováním, protože… A možností jak odpovědět je mnohem více, nicméně tvoje odpověď není odpověď na moji otázku.

Edison

Především ten dotaz na souhlas. To samo o sobě je nesmyslné. Proto je zdánlivě nesmyslná i moje odpověď. Jak vidíš, ne jen já jsem napsal, že do toho, jak se stravuje nikomu nic není.