Solární elektřina,máte?? Jste s tím spokojeni,,,???

Kolik by to tak stálo pro průměrný RD,tak aby se s tím dalo i vytápět???
Zajímalo by mě,jak je to s el.,která je navíc,slyšela jsem něco o tom,že se dá odprodat,,,,máte nějaké informace tohoto rázu???
Doplňuji:
mosoji díky za info,,,přečetla jsem to manželovi,pak mu dohledala ještě nějaké firmy. Já osobně jsem z toho nadšená,,musím ještě zapracovat na tom,abych přesvědčila jeho a tchána,,,,ale myslím,že je to výrazná finanční úspora,obzvlášť v dnešní době,kdy se cena za energie neustále zvedá. Dík

Nejlepší odpověď
mosoj

Pořizovací ceny solárních panelů ( tvoří největší část nákladů) stále klesají. Takže nejmenší jednotka která se montovala na střechy a stála cca 300 000 se dnes dá pořídit za 200 000 včetně měniče a ostatní řídící elektroniky.

Návratnost bez úvěru cca 3 roky takže solidní byznys. Záleží jak výkonné a tedy drahé panely instalujete.

Algoritmus úhrady vyprodukované el. energie se od nového roku mění.

Doposud to bylo tak, že produkovaná energie a vámi spotřebovaná se účtovaly odděleně.
Za produkovanou vám ČEZ platil cca 11 Kč za kWh. Za spotřebovanou jste platila jako každý jiný podle sazby kterou máte.

Od příštího roku to bude tak že se vám kWh spotřebované elektřiny odečtou od té produkované a co zbyde vám ČEZ zaplatí za těch cca 11 Kč/kWh. Dopad to má takový že za vámi spotřebovanou elektřinu vlastně jakoby platíte těch 11 Kč/kWh. Takže se vám cena zvedne z 5 Kč na 11 za vámi spotřebovanou
elektřinu.

Pro domácnosti a panely umístěné na střeše je toto jediná změna. Umisťování na zem nebude od příštího roku povoleno.

Cena panelu 200 – 250 W se pohybuje nyní tak
okolo 15 000 Kč. Ty méně výkonné jsou ještě lacinější.

Další odpovědi
Miroslavst

Do vyhledávače zadat fotovoltaika a je tam toho spoustu k prostudování. Bohužel za chvíli se to již nevyplatí, jelikož tyto velké dotace kdy stát vykupuje vyrobenou elektřinu za 12Kč/kWh a čez prodává za 5Kč/kWh je pryč a od jara bude vykupovat za 5Kč.
Mám takové tušení, že pro domácnosti to však zůstane. Já se o to taky zajímal, jeden panel stojí kolem 20 tisíc + další náklady, takže nic.

salsa verde

odebírám ji ani o tom nevím a draze ji platím a budu ji platit ještě dráž a nejen já.

kropitko

Napadlo mě to totiž v souvislosti s firmou Ekosystém -staví rodinné domky na klíč,splátky jsou zajímavé tím,že tím,že vám na střechu umístí solární panely,tak se vám splátka sníží o cca 4000 měsíčně,,,tak mě tak napadlo,že si necháme na domečku zbudovat solárko a třeba tu energii navíc prodáme a tím se pokryjí náklady,,no jen nápad,,,

mosoj

Kropítko ano, je to tak. V žádném případě na tom neproděláte. Ta produkce té jedné jednotky je někde okolo těch 300 000 Kč za tři roky. takže 100 000 ročně. To neprotopíte.
Po zaplacení té jednotky je to vlastně celé zisk.
No a to právě platí všichni odběratelé elektriky je tam na to zvláštní položka v sazbě.
Kdysi jsem tady o tom referoval.

kropitko

já jsem na tuhle firmu a tuto možnost narazila již dřív,dokonce jsem tu firmu někomu doporučovala kdo chtěl stavět,pořád mi to vrtá v hlavě,,,ale nevím jak postupovat,koho kontaktovat,s kým napsat smlouvu o dalším odběru atd,,,,

kropitko

Zřejmě váš zajímavý příspěvek zahynul a udusil se v záplavě kravin?!

mosoj

Je mnoho firem které se fotovoltaikou zabývají a dodají ván ji na klíč. Vůbec se o nic nestaráte ani o povolení ani o smlouvu s ČEZ. Jenom si vybrat tu nejsolidnější. Ono to svépomocí dělat nejde, na vše musí být specielní odbornost.
Můj syn to také bude dělat na svém malém domku, který svépomocí staví.

kropitko

Takže ta firma,která to bude budovat mi zařídí i smlouvu,,,tak to je dobrý,,já myslela,že budu běhat do čezu a ukecávat je aby si to koupili,,,díky

kropitko

Takže ta firma,která to bude budovat mi zařídí i smlouvu,,,tak to je dobrý,,já myslela,že budu běhat do čezu a ukecávat je aby si to koupili,,,díky

kropitko

Takže ta firma,která to bude budovat mi zařídí i smlouvu,,,tak to je dobrý,,já myslela,že budu běhat do čezu a ukecávat je aby si to koupili,,,díky

kropitko

Takže ta firma,která to bude budovat mi zařídí i smlouvu,,,tak to je dobrý,,já myslela,že budu běhat do čezu a ukecávat je aby si to koupili,,,díky