Andy.vlk

Snese se starší morče s mládětem?

Nejlepší odpověď
kapka

Morčata jsou hodně společenská a nebývají k sobě agresivní ani ve velkých skupinách, ale jednou jsem přidávala ke dvěma samicím mladého samce. Ze začátku z něj byly hodně nervozní a proháněly ho. Nejlíp mu bylo, když se před nimi mohl někam schovat. A také měli velký prostor. Po pár dnech ho přijaly.
Obecně se u hlodavců doporučuje seznamovat je v neutrálním prostředí. Stačí vyměnit podestýlku, aby neměla pach ani jednoho ze zvířat. Případně je seznamovat v úplně cizím prostředí. A nováček musí mít dost prostoru k útěku, schování se. A zpočátku je k sobě pouštět pod dozorem.

Další odpovědi
verka

Zkuste je dát k sobě. Ona když se jim něco nelíbí vydávají jiné zvuky.

ellei

Snese, měla jsem spoustu morčat a vždycky se všechny snášely:)