gecco

Smlouváte při nákupu – třeba na tržnicích?

Pokud se vám na tržnici líbí zboží, ale ne jeho cena – jste ochotni a i schopni smlouvat a nebo nekoupíte a nebo koupíte i přes ´nesympatickou´ cenu?
Přiznám se, že někdy smlouvat zkouším – ale u nás se moc nedaří…
Na druhou stranu jsou kultury, kde je nesmlouvání považováno za krajně nezdvořilé i v kamenných obchodech…
😉

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

smlouvám, pokud zboží opravdu chci

Na tržnici nechodím, ale smlouvám si cenu práce:-))) Samo, že směrem nahoru:-)))

Další odpovědi
pusinka50

nesmlouvám (připadá mi to hloupé), koupím

Mám za to, že myslíš v Česku hlavně vietnamské tržnice. Když tu před 20-ti lety začínaly vietnamské tržnice, smlouvala jsem a začínající vietnamští obchodníci byli rádi, že něco prodají a přistupovali na o něco levnější cenu. Nyní již mají ceny pevně dané, takže v Česku v tržnicích nesmlouvám. Když už tam chci něco konkrétního koupit, myslím, že ceny jsou přístupné.
Do zahraničí již nejezdím, ale vím, že např. v Turecku, v Řecku, možná i v Itálii je smlouvání součástí nakupování a obchodníci jsou na to zvyklí a bez smlouvání o cenu snad ani nakoupit nelze, prostě to k nákupu patří

anonym

jiné...

Doplňuji:
U nás, u Vietnamců, co prodávají boty, oděv a další cerepetle se mi občas podaří je ukecat na nižší cenu, ale dostalo se mi i poučení v Polsku. Sháněl jsem na motoristické burze teleskop s pružinou na Mazdu 626. Našel jsem jednoho prodávajícího tohoto dílu hned na začátku. Ptám se jej co za to chce a odpověď zněla(v přepočtu) 2000 korun a já mu na to, že to obejdu a možná, že koupím levněji.Prosze bardzo, povídá ten pán s úsměvem na rtech. Procházel jsem burzou křížem krážem, ale požadovaný díl jsem už nenašel a tak jsem se vrátil k tomu prvnímu a že to jako koupím a on, opět z úsměvem na rtech řekl, že cena dílu je 2500 korun. Já mu na to, že prvně požadoval 2000 a teď o 500 více a on mi na to řekl: Pane, kdybyste to koupil hned u mne, slevil bych vám, ale vy jste chtěl ušetřit. Tak jako tak, ten díl jsem nutně potřeboval a nic mi nezbývalo, než jej od něj koupit. A proto už raději nesmlouvám.

(O_o)

nesmlouvám (připadá mi to hloupé), koupím

Josef 2000

smlouvám, pokud zboží opravdu chci

gecco

Barbakan, Zzzlatokopka – palečky dodám, ale až zejtra…
😉