Avatar uživatele
gecco

Smlouváte při nákupu – třeba na tržnicích?

Pokud se vám na tržnici líbí zboží, ale ne jeho cena – jste ochotni a i schopni smlouvat a nebo nekoupíte a nebo koupíte i přes ´nesympatickou´ cenu?
Přiznám se, že někdy smlouvat zkouším – ale u nás se moc nedaří…
Na druhou stranu jsou kultury, kde je nesmlouvání považováno za krajně nezdvořilé i v kamenných obchodech…
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, pusinka50, marci1, Agneta, zzzlatokopka před 3365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Odpoveď byla označena jako užitečná

smlouvám, pokud zboží opravdu chci

Na tržnici nechodím, ale smlouvám si cenu práce:-))) Samo, že směrem nahoru:-)))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

nesmlouvám (připadá mi to hloupé), koupím

Mám za to, že myslíš v Česku hlavně vietnamské tržnice. Když tu před 20-ti lety začínaly vietnamské tržnice, smlouvala jsem a začínající vietnamští obchodníci byli rádi, že něco prodají a přistupovali na o něco levnější cenu. Nyní již mají ceny pevně dané, takže v Česku v tržnicích nesmlouvám. Když už tam chci něco konkrétního koupit, myslím, že ceny jsou přístupné.
Do zahraničí již nejezdím, ale vím, že např. v Turecku, v Řecku, možná i v Itálii je smlouvání součástí nakupování a obchodníci jsou na to zvyklí a bez smlouvání o cenu snad ani nakoupit nelze, prostě to k nákupu patří

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

jiné...

Doplňuji:
U nás, u Vietnamců, co prodávají boty, oděv a další cerepetle se mi občas podaří je ukecat na nižší cenu, ale dostalo se mi i poučení v Polsku. Sháněl jsem na motoristické burze teleskop s pružinou na Mazdu 626. Našel jsem jednoho prodávajícího tohoto dílu hned na začátku. Ptám se jej co za to chce a odpověď zněla(v přepočtu) 2000 korun a já mu na to, že to obejdu a možná, že koupím levněji.Prosze bardzo, povídá ten pán s úsměvem na rtech. Procházel jsem burzou křížem krážem, ale požadovaný díl jsem už nenašel a tak jsem se vrátil k tomu prvnímu a že to jako koupím a on, opět z úsměvem na rtech řekl, že cena dílu je 2500 korun. Já mu na to, že prvně požadoval 2000 a teď o 500 více a on mi na to řekl: Pane, kdybyste to koupil hned u mne, slevil bych vám, ale vy jste chtěl ušetřit. Tak jako tak, ten díl jsem nutně potřeboval a nic mi nezbývalo, než jej od něj koupit. A proto už raději nesmlouvám.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
(O_o)

nesmlouvám (připadá mi to hloupé), koupím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Josef 2000

smlouvám, pokud zboží opravdu chci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Barbakan, Zzzlatokopka – palečky dodám, ale až zejtra…
😉

před 3365 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek