DandeeAcer

Smí si škola vynutit přístup do mobilního telefonu?

Odpovědi
Tw!st

Nemůže. Pouze s výzvou policie ČR.

Dochy

To máš těžký… Někdo tu napsal „pouze s výzvou policie“ (trochu divný obrat)
Ale: Primárně bych to bral jako soukromou záležitost. Pokud se ale ve škole snaží vyřešit nějakej průšvih ve kterém je „ten telefon namočenej“, máš na výběr: Buď dobrovolně s možností třeba menších potíží, nebo pak oficiálně na výzvu policie s možným zákonným postihem…

Drap

Ve škole pokud vím, tak u různých školních řádů by mobil buď neměl být, nebo by měl být vypnutý. V takovém případě potom může dojít i k dočasnému zabavení mobilu.

Rokio

Pokud jsi mobil použil jako prostředek pro opatření důkazů, např. jsi nahrál vážnou rvačku, krádež, fyzický trest od učitele (muže) proti nezletilé dívce, je to v pořádku. V tomto případě by ti policie po zhlédnutí důkazů na tvém mobilu dala ještě medaili.

kurec

Záleží jak se k tomu postavíš.Já bych jim dal muj telefon k nahlednutí ihned ale bez sd karty na kterém jsou všechny moje data kdybych neměl nic uloženého v paměti mobilu.

anonym

pokud máš paměť telefonu šifrovanou, což dnes řada telefonů umožňuje pak si přístup do mobilního telefonu nevynutí ani ta policie, prostě nikdo, stačí když budeš tvrdit že bys moc rád přístupové údaje sdělil ale zapomněl si je. Data díky šifrování budou pro kohokoliv jiného naprosto nečitelná. Ověř si ale že tvůj telefon používá dostatečně silný šifrovací algoritmus. Slabší šifry je možné s vynaložením určité hrubé výpočetní síly rozlousknout, u těch silnějších to se stávající technologií prakticky možné není.

Toto šifrování vnitřní paměti podporují například všechny telefony s operačním systémem Android verze 5.0 nebo novější. viz https://www.an­droidauthority­.com/how-to-encrypt-android-device-326700/