bolak

Smí se u nás vysílat soudní jednání v televizi?

Třeba kdyby byl někdo souzenej za vraždu, tak jestli je možný, aby televize celý průběh v soudní síni natáčela a živě to vysílala v TV?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by dal soud k tomu souhlas, tak tomu nic nebrání.

Další odpovědi
tom004

Nemyslím si, že by to nějaký zákon zakazoval. Je to jen věcí smlouvy a peněz. Ale jsem přesvědčen, že to žádná TV neudělá. Pochybuji, že by někoho „bavilo“ strávit x hodin u obrazovky a dívat se, jak jedna strana tvrdí, že je nevinná, druhá pravý opak. Sledovanost by byla prabídná a takový risk si žádná TV, při dnešních nákladech, nedovolí.

bolak

tom004: jaktó? :) já bych to sledoval…tak jako nemyslim třeba placení alimentů nebo čí je jablko spadlý přes plot, ale ty závažný trestný činy, kde hrozí doživotí, nebo soudy se slavnejma osobnostma, to by mohla bejt docela mucholapka na diváky..