Anikitos

Slyšeli jste někdy o superfetaci?

Vlastně to znamená, že žena otěhotní podruhé, během toho, co už těhotná je, tím pádem se v ní vyvíjí dva plody najednou a každý v jiném stádiu vývinu… Jak je to vůbec možné?

Odpovědi
dubraro

Neslyšel, ale v přírodě se vyskytují všelijaké nečekané odchylky. Co kdyby to bylo evolučně výhodné?
Na takovéto možnosti je založena kniha Greg Bear – Darwinovo rádio.

Tak nějak podobně jsou těhotní klokani. Jedno mládě v kapse, druhé v děloze. Nebo kočky, kde se stává, že kočka vrhne koťata a třeba za dva dny další.