Komik

Slunéčko Sedmitečné!

Chtěla bych se zeptat kolika let se dožívá slunéčko sedmitečné !
Děkuju

Nejlepší odpověď
bolak

„Samička na jaře volně naklade vajíčka do štěrbin nebo na spodní strany listů. Larvy se vylíhnou zhruba po týdnu a zakuklí se v závislosti na teplotě tak 30–60 dnů (čím tepleji, tím je vývoj rychlejší). Vykrmené larvy se zakuklí a po týdnu či dvou se ze závěsu na rostlinách vylíhne zbrusu nová beruška – je jasně červená, zatímco starší jedinci, kteří již přezimovali, jsou tmavší, až do hněda. Mladá slunéčka přezimují, teprve druhým rokem se rozmnoží a ještě v létě jejich život končí.“

http://zvirata­akvetiny.blog­.cz/1010/3

Čili pokud je pravda co se zde píše, slunéčka sedmitečná se dožívají požehnaného věku rok a kousek. (a s beruškama to bude obdobně)