randejl

Šlo by chovat moučné červy a potemníka moučného v pilinách a, jen je krmit?

našel jsem v pšenici moučné červi rozhodl jsem se je chovat , ale všude píšou nějaké směsi, ale také píšou že se chovají podobně jako švábi a ti nepotřebují nějakou směs , šlo by je chovat v pilinách a jen je krmit (ovocem,atd.)

Odpovědi
abendsbrot23

  1. Mezi ‚moučný červ‘ a ‚potemník moučný‘ nepatří ‚a‘ – jsou to 2 vývojová stádia jednoho druhu (larva a imago).
  2. Ze strýčka Googla vypadlo toto:

    Na chov moučných červů jsou nejvhodnější bedničky ze dřeva anebo z plexiskla. Postačí, když mají rozměry 70 x 40 x 30 cm. Do víčka, kterým bedničku přikryjeme, uděláme otvor a připevníme na něj drátěnou sítku, aby se zabezpečila dostatečná výměna vzduchu. Na dno nasypeme vrstvu otrub a hladké mouky do výšky asi 10 cm. Můžeme do ní dát zvlněný slepovaný papír, mezi kterými můžou moučňáci zalézat. Kromě mouky a otrub chrobáky ještě dokrmujeme kousky syrových brambor, chlebem, pečivem, listy salátu, ale i nastrouhanou mrkví. Jelikož žerou i živočišnou potravu, občas jim nabídneme kousky syrového či pečeného masa. Zeleninu i maso ukládáme na krmítko. Nejvhodnější je krmítko na nožičkách, co vyčnívá ze směsi otrub a mouky. Uděláme na něm vyvýšené okraj, aby z něj potrava nevypadávala.

Zdroj: http://www.aqu­apage.cz/produk­ty/551-moucny-cerv-larva-potemnika-moucneho.html