Sandy

Slepice, co snáší zelená vejce…

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neznáte název odrůdy slepic, které snášejí lehce nazelenalá vejce(samozřejmě skořápka).Tyhle vejce mají nižší obsah cholesterolu než „obyčejná“ vejce a já bych tyto slepice ráda chovala.Skutečně nejde o vtip.

Odpovědi
Jammer

Skutečně to není to žert. Toto plemeno slepic se jmenuje Aurakana. Ikdyž podle článku v odkazu jsou ta vejce víc než jen lehce nazelenalá!

Zdroj: http://www.ifau­na.cz/rubriky/clan_show­.php?id=3986&r=6

srdcedraka

jo a původní chovatelé byli indiáni v čile tam se slepice objevily poprvé

srdcedraka

ne ne slepice opravdu snáší pouze nazelenalá vejce je to jen náznak mám tu slepici doma a vejce jsou výborná a nejmenují se Aurakana ale araukany ale to nevadí to úplně zelené má farmář v Chorvatsku a do dnes se neví proč jsou tak zelená ty které se myslí tady jsou jen nazelenalá jak jsem řekl mám je doma