briketka10

Sledujete pořad: Linka 112? A volali/y jste někdy tuto linku?

Proti 112 se ale ozývají hlasy, protože předává pouze informace dalším složkám a tím vše dlouho potom trvá než se dostanou k zásahu a tam již může být pozdě.

150 jsou opět hasiči, jejich tradiční naše číslo.

155 zdravotníci, 158 Policie ČR, 156 obecní policie a potom jsou havarie plynu a další.

Děkuji za Vaše názory

Nejlepší odpověď
ten který je

Daleko vice. mi Briketko připadal realističtější seriál o policistech a jejích zásazích na území hlavního města Prahy.Před jejich prací bych smetl klobouk kdybych nějaký nosil.
Nový seriál je dle mého už jen umělá hraná komerce,která nemá s realitou nic společného.Jinak na tuto linku bych v případě nouze volal pouze v zahraničí,ale také lze volat i v ČR.

Další odpovědi
Dochy

Proti pořadu 112 může být kdo chce. Slyšel jsem že je to pěkná ptákovina…

Proti číslu 112 už bych ale nevystupoval. Přestože jako rodilý Čech volám čísla podle potřeby (zatím jsem využil 155 a 158) nebudu brojit proti 112 které je MEZINÁRODNÍM nouzovým číslem, na kterém se shodla alespoň velká část Evropy. Je fajn, že si mohu být jist že 112 mohu v nouzi zavolat i když jsem někde u sousedů a nemusím zjišťovat pro každý stát jeho sadu lokálních nouzových čísel. Ano nedovolám se nejjefektivněji pro tu pomoc kterou potřebuji, ale té pomoci se dovolám a to je hlavní.

Kdo z vás ví jaká čísla jsou pro Rakousko? (122,133,144), Polsko? (997,998,999) Německo? (112,112,110)
(Ve všech těchto zemích se s trochou štěstí domluvíte i na té 112)

Drap

Nesleduji. 155, 150, 158 jsem volal každé několikrát. 122 jsem doposud nevolal.

marci1

Jednotné evropské číslo tísňového volání 112 je univerzální tísňové číslo, které funguje jednotně v celé Evropské unii a postupně je zaváděno i v ostatních státech.
Pokud je zřejmé, že potřebujete pouze jednu ze základních složek integrovaného záchranného systému, je vhodnější volat přímo příslušné národní číslo tísňového volání (150, 155, 158, 156) za předpokladu,že toto číslo ZNÁTE !
Pokud si nejste jisti, volejte číslo 112, které je provozováno současně s národními tísňovými čísly a je určeno k oznámení jakékoliv mimořádné události, zejména pokud ji bude řešit více složek IZS.
V České republice obsluhuje linku 112 spolu s tísňovým číslem 150 Hasičský záchranný sbor České republiky.
https://www.zachran­ny-kruh.cz/pro-verejnost/tisnova-volani/kdy-volat-112.html

Jak si zapamatovat čísla na záchranku, hasiče, MP a ČP? Nějakou mnemotechnickou pomůckou. Třeba:
155 – pětka na konci jako invalidní vozík (převoz zraněného)
150 – nula na konci jako „hoří“
156 – šestka na konci jako polovina pout
158– osmička na konci jako pouta
🙂
Na 112 jsem ještě nevolala.

briketka10

ten který je

Přesně jak píšeš, mi to příjde.
Ti z linky 112 jsou, jako herečky. A u volajících,
kde se najednou bere u nich TV štáb, který
akci natáčí? Je to blbost? Dnes bude probíhat
porod.. jsem zvědavá, jak to budou natáčet. Žena
doma sama s myčem oken a on ji má, jako pomáhat? Poprvé volala, že se bojí, nějakého zloděje než zjistila, že tam má myče oken. Podruhé, že rodí..
Souhlasím s Tebou.
Ti zasahující policisté byl bezva pořad :D

ivzez

K otázce jsem se dostala až po jejím uzavření, tak jen tady.

Kdysi jsem viděla pořad na Nově. Myslím, že se tehdy jmenoval „Volejte 112“, ale je to už několik let, názvem si nejsem jista. Pamatuji si jen, že mne pořad nezaujal → viděla jsem ho jen jednou.

Na linku 112 jsem zatím volat nepotřebovala,
asi dvakrát jsem volala na linku 158.