Neonka

Shazuje jelen parohy každý rok?

Doplňuji:
Zajímá mě to proto, že takovému dvanácteráku musí paroží tedy dorůstat velmi rychle. 🙂
Během jednoho roku.

Nejlepší odpověď
panenka

Ano shazuje je v období od února do dubna

Další odpovědi
bobánek

Ano,jelen každý rok schazuje parohy.Bohužel jsou mezi námi i ti co je nosí celí život.

Miroslavst

Samcům přes léto narůstají parohy, laním (samicím) nikdy. Samci pak paroží na zimu shazují, po skončení soubojů podzimní říje. S věkem samce se zvětšuje jeho hříva i velikost paroží.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­rohy

venkovan

Parohy se shazují každý rok a nové narostou zpravidla tak, že do říje jsou již vyzrálé. U jelinovitých mimo sobů a losů samice parohy nemají.
Rohy zvíře neshazuje, neustále přirůstají.
leckterý muž by se mohl třeba na jelena který se pohybuje volně v přírodě podívat. Zjistil by, že parohy se nechají nosit s velkou důstojostí.

kemis

ano dvanácteráku dorostou rychle ,vše záleží na laních jaký budou příští rok ,je to jako u lidí :)

Radekstodola

vy co odkazujete na wikipedii jste dementi protože to tam mají špatně.