DAM

Seznam padlých vojáků Sedmé kavalérie

Nepodařilo se mě „vygooglovat“ seznam padlých v bitvě u Little Big Hornu. Je to tam ? Jak to najdu ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

pochybuji, že někdo přesně ví jména padlých zde je pěkný článek jestli máš chuť si ho přečíst
http://www.mu­sicopen.cz/in­dex.php/glosy/1128-velka-bitva-u-male-eky
Doplňuji:
možná jsem našla co hledáš – dej vědět zda je to ono
http://www.in­terment.net/da­ta/us/mt/bighor­n/custernatl/in­dex.htm

Další odpovědi
manon

Myslím, že i jestli ten seznam jmen někde existuje (mohl by), spíš bych hledala na webech v angličtině. Ale i tak je spousta věcí, které se ještě na webech najít nedají. Třeba mne někdo vyvede z omylu a odkaz Ti najde.

venkovan

Raději bych viděl seznam padlých indiánů, protože ti bojovali o svoji zem, o práva svých rodin a dětí.
To, že z násilníků i po století děláme hrdiny je smutné. Naštěstí pomalu a ujistě se objevují dokumenty které objevují pravdu o této ve své podstatě malé bitvě s obrovskými následnými negativními dopady na indiány.

led

venkovan,
mrtvých indiánov a ich spolubojovníkov zabitých, či zomrelých na následky zranení, alebo chorôb zámerne vyvolaných, nikto nespočítal Ba dokonca sa snažili potlačiť myšlienky o indiánoch ako obrancov svojho územia a rodín a vykresľovali ich v najtemnejších farbách hrôzy, vráždenia, teroru – mrtvy indian – dobrý indian, živý indián – zlý nepriateľ

led

hanulka11, ďakujem, zaujímavé čítanie v tých odkazoch (v druhom odkaze Custerov národný cintorín
archív 2,3mld záznamů vyhledávání osob, narození, smrt, sňatek, rozvod a historické životně důležité záznamy (USA)
http://www.ar­chives.com/ga­.aspx?_act=an­cestor&cam=3376­&collectionid=137&ga­search=1&hop=vvl­lc6&location=MT&ut­m_campaign=de­eplinking&utm_con­tent=deeplinkin­gDeathRecords&ut­m_medium=adver­tising&utm_sou­rce=interment­.net&utm_source=in­terment.net&ut­m_medium=cb&ut­m_campaign=vvllc6&uc­b=1
nekrology a záznamy smrti v novinách 1690-dnes – všech 50 státech
http://www.ge­nealogybank.com/sta­tic/1204IT30lp­.html?intver=&pq=1&p­rebuy=yes&utm_cam­paign=1204IT30lp­&utm_source=1204IT30­lp&utm_medium=1204IT30l­p&s_siteloc=1204IT30­lp&s_trackval=1204IT3­0lp&s_referrer=1204IT3­0lp&kbid=69919&CCPROD­CODE=1204IT