Kelt

Setkali jste se už s příjmením, které měli naši prezidenti?

Tak Beneš, Svoboda a Novotný, to jsou běžná jména, a Havel a Zeman také. Takže zbývají Masaryk, Hácha, Gottwald, Zápotocký a Husák. I když byl herec František Husák. Znal jsem člověka jménem Masařík a vím, že na školu chodil člověk s příjmením Gottwald. Ale Hácha a Zápotocký jsem jinde neslyšel. A vy snad ano? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já měl v dětství akorát kamaráda Svobodu. Jinak nikoho jiného s prezidentským příjmením jsem osobně neznal. Zato na VŠ byl jeden, co se jmenoval Adolf Goebl…

Další odpovědi
Drap

Se zápotockým ano, těch je v republice cca 380. Háchu jsem nepotkal, i když jich u nás žije 72. Masaryků v současnosti žije 146

annas

Setkala jsem se s nositeli většiny uvedených příjmení.

Novotný, Svoboda, Zeman, Havel (dokonce název jedné hospody U Havlů).

Mi předkové se jmenovali Benešovi. Majitel pohřební služby se jmenoval Gottwald.

Stejně jako vy jsem znala Masaříka, nikoliv Háchu a Zápotockého.

Ještě příjmení Hušák, i když toto příjmení má jiný původ (z OJ Bohuša – obhroublé,, zatímco příjmení Husák je vytvořené od obecného jména husita Podle D. Moldanové

Pro zajímavost příjmení Hitler. Zjišťovala jsem jejich nositele v minulosti

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-nekdo-jmenovat-dnes-adolf-hitler

Mr. Marek

Hácha a Zápotocký mají sice menší zastoupení než jiná příjmení, ale lze se s nimi setkat. Daleko nevšední příjmení se mi zdá Trump. Pravda, že Masaryk se zdá býti pomalu jen jeden, nesetkal jsem se s ním jinak.

Rokio

Můj bývalý spolužák z OA se jmenoval Novotný.

nyjono

JJ, ano. Mám několik příbuzných, co se jmenují stejně jako jeden z prezidentů.
Jeden spolužák a j jeden známý se jmenuje Svoboda.
A spolužačka se jmenuje Korčáková a je dokonce vzdálená příbuzná (i když to tedy nebyl prezident).

alik360

Zatím ještě ne

elkon

Namátkově řeknu Masaryk, je to např. tanečník, který byl i ve Stardance.

metro

U nás v paralelní třídě na čtyřletým gymplu (já byl na osmiletým) byl Zeman.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.