Avatar uživatele
Lenjička

Sčítání lidu - nebydlím s rodiči, vyplní za mne formulář?

Ráda bych se zeptala jak je to s vyplňováním formuláře na sčítání lidu. U mamky v jižních čechách mám hlášené trvalé bydliště, ale nikdy jsem tam vlastně nebyla. Stačí když ho mamka vyplntí za mne i když jsem již plnoletá? A co když ho zapomene vyplnit, nebo mne zmínit. Čeká mne nějaká pokuta?
Děkuji :-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, RQLM před 4094 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Při sčítání nerozhoduje místo trvalého pobytu ale místo,kde jste v oné osudové noci 25/26.3.
Může to být třeba i hotel,kolej či jakékoliv místo přechodného pobytu.Tam by Vám měl sčítací komisař dát dotazník a ten by jste měla vyplnit.Jiná osoba nemůže za druhého papír vyplnit.To říká zákon.Pochopitelně je asi méně složité,aby to rodiče vyplnili za Vás.Jde o to, do jaké míry bude uvědomělý komisař tam i tady.Jde všechno,ale nesmí se o tom mluvit,protože pokuty a tresty jsou jen a pouze za to,že někdo mluvil a ne že někdo něco udělal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Bezplatná linka sčítání lidu je v provozu

Bezplatná linka sčítání lidu 800 87 97 02 je od dnešního dne v provozu. Volat můžete každý den (včetně víkendů) až do 20. dubna vždy od 8 do 22 hod.

Operátoři Vám poradí se všemi otázkami, které se týkají sčítání lidu, od vyplňování formulářů, přes ověření pravosti sčítacího komisaře až po radu, co udělat, když někomu snědl vyplněné formuláře třeba pes či když si někdo nebude jistý s elektronickým vyplňováním na internetu.

Přes call centrum bude možné zároveň změnit termín druhé návštěvy sčítacího komisaře tak, aby Vám více vyhovoval (v případě, že Vás komisař poprvé nezastihl doma v avizovaném termínu).

Kromě češtiny se na této bezplatné lince domluvíte bez problémů také anglicky, ve špičkách bude nasazeno až 45 operátorů najednou.

Službu call centra zajišťuje pro ČSÚ Česká pošta.

Ondřej Kubala
tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Zdroj: http://www.brno.czso.cz/sldb20 11/redakce.nsf/i/o_scitani

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony