Nechápavé

Proč se samice králíka domácího po porodu nestarala o mláďata?

Naše samice králíka domácího porodila 9 mláďat ale nekojila je takže zdechly..Vůbec se o ně nestarala..Proč?­..Byl to její první porod,tak je to tím nebo čím ?

Nejlepší odpověď
beer

Zkrátka se to hlavně nezkušeným samicím stává, můžeš ale i tak mladým pomoci:
„Pokud dojdete k tomu, že je opravdu nekrmí, jsou dvě varianty. Buď začít krmit uměle, nebo se pokusit mladé podstrkovat králici pod břicho k cecíkům, a jí udržet na místě nějakým pamlskem. Nemusí být totiž problém v tom že by mléko neměla, ale že jí nějak nedojde, co má jako novopečená maminka dělat, a že jim má dávat napít. Takovým pokusem se může ledacos zachránit. A na poněkolikáté už se třeba králice sama začne starat.“
http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=faq1

Další odpovědi
anonym

Některé samice se o svá mláďata nestarají, většinou po prvním porodu. Některé samice je i sežerou :/ Když jí připustíte znovu, o příští vrh se třeba už starat bude :)

Alesh

zajdi s ní do poradny a k psychologovi