Avatar uživatele
BENYTA

S novým rokem větší chaos – sociální dávky.

V říjnu, listopadu a prosinci 2011, jsem dělala dobrovolnickou činnost v nemocnici, abych místo existenčního, měla alespoň životní minimum. Samozřejmě to byla i příležitost, jak shánět práci, na interně jsem čekatelem na sanitáře. Mám i podobnou rekvalifikaci.
Jenže od letoška bonifikace příspěvku již neplatí, je mi souzeno pouze e.m. 2200.- Na www.peníze.cz jsem na kalkulačkách spočítala, že si můžu požádat o příspěvek na živobytí, jsme dvě osoby s trvalým bydlištěm, kdy druhá má důchod 9500.- Jde mi o posuzování, ve společné domácnosti, co se týče financí, nežijeme.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Beny, hanny 2, Jikra, Deli před 4470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ahojky Benyto, no tohle je vždy těžký, na příspěvek na živobytí díky tomu důchodu nedostanete, pokud vás budou posuzovat společně. Ale i tak tam zajdi a řekni jim, že finance společné nemáte a že přeci nemůžeš chtít po mamce, aby tě živila( v tvých letech). Pak taky záleží na tom, čí nemovitost ve které bydlíte je, pokud je mamky a ty tam máš pouze trvalé bydliště, tak jim můžeš říct, že chce mamka po tobě nájem a přiměřené vyúčtování za služby. Někdy to zabere, pak by se vypočítával příspěvek na živobytí jen z tvé částky. No jinak jsem to hodila do kalkulačky a myslím, že byste měli nárok na příspěvek na bydlení. No prostě tam zajdi a vylič jim to jak to je. Někdy jsou v pohodě a chápou, že důchod je toho a toho člověka a má ho pro sebe a ne na to, aby živil svoje dospělé ratolesti.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek