Carlos1

S jakou částkou mohu počítat při koupi družstevní garáže?

Podíl + nájem.

Odpovědi
ivzez

O něco málo méně než u garáže ve vlastnictví.
(Bez informací nelze odpovědět lépe/konkrétně.)

Pepa25

Nabídkové ceny např tady: https://www.sre­ality.cz/hleda­ni/prodej/ostat­ni/garaze
Výše nájmu závisí na anuitě, posktovaným službám (ostraha …), dlouhodobým zálohách na oprav a údržbu … Logicky bude menší tržní cena pronájmu od vlastníka

Kamix

V dnešní době je tento typ garáží dost drahý, takže bych to řešil jinou cestou. Já se díval na https://kralmo­toru.cz/media/jak-levne-postavit-garaz a zjistil jsem, že garáž se dá postavit poměrně levně, takže pravděpodobně zkusím postavit garáž na svém pozemku svépomocí.

Carlos1

Možná jsem nesprávně položil otázku, ale cílem bylo zjistit obvyklou cenu za družstevní garáž a obvyklou výši nájmu , kterou určuje družstvo. Jedná se o řadovou garáž s osvětlením, poměrně daleko od centra.

ivzez

Asi centra města, že?

Problém je v tom, že nevím o družstvu, které by stavělo jenom garáže. Znám jenom bytová družstva, kde je garáž částí družstevního podílu, samotné garáže bytové družstvo (nikdo jiný nemůže družstevní majetek prodávat) neprodává.

Ale ta odpověď, „o něco málo méně než u garáže ve vlastnictví“ platí. Družstevní vlastnictví je cenově blízké tzv. „osobnímu vlastnictví“, proto není rozdíl příliš vysoký.

Pepa25

Znám samostatně stojící objekt družstevních garáží, u kterých má družstevník právo na nájem jen té garáže, po doplacení aunity se převádí do OV jen garáž a jako nájem se předpokládám platí podíl na nákladech toho objektu (detaily jejich předpisu nemám, nejsem člen).
Souhlas, že v ceně za podíl je oproti vlastnictví jen malý rozdíl.

Pepa25

Centra čeho?