Kazatel

Rýžuje stát od občanů na DPH z energií 21% a roste jeho příjem násobně jako ceny? Proč tedy dá zpět lidem jen almužnu?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, čím větší cena, tím vyšší DPH a i všechny ostatní daně. Na druhou část otázky se musíš zeptat vlády. To nejde logicky nijak zdůvodnit, logiku to nemá. Na pastelky pro děti děláme sbírky, ale miliardy na zbraně a na podněcování války máme. Přeber si to sám.

Další odpovědi
led

Akože „dá zpět lidem jen almužnu“. Veď je to príjem do štátnej kasy, odkiaľ idú peniaze na prevádzku štátnych a obecných zariadení a platy ich pracovníkov, výstavbu a údržbu komunikácií, zdravotníctva a školstva, a vlastne všetkého (o čom často ani nevieme), čo prispieva k životu občanov štátu, na mzdy vyššej kasty „našich ľudí“, skupine politickoekono­mických zbohatlíkov a na podporu vojnového ošiaľu na Ukrajine. „Proč tedy dá zpět lidem jen almužnu?“ Načo almužnu, keď dostávajú za dane tak veľa naspäť?
„Nemáte na 3+1 byt, presťahujte sa do menšieho. Nemáte na prevádzku auta, cestujte hromadnou dopravou, okrem toho chodením peši urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Nemáte peniaze na teplo v bytoch, stiahnite si kúrenie na nižšiu hodnotu, je to zdravšie a úspornejšie.“ Neviem ako v ČR, ale takéto rady (od slovenskej vlády) sledujete v súčasnosti (2021–2022) cez médiá.

Pepa25

Konečně směřujete trochu smysluplným směrem: Polsko, Německo a další země bojují s drahými energiemi snížením nebo zrušením DPH, u nás to údajně pravicová vláda neumí a místo toho levicově vymýšlí dávku a různé hlouposti … Je to ostuda.