vita

rozvod ze strany manželky

Manželka podala zadost o rozvod.K soudu si bere advokata,abych tam nekoukal jak bulik vemu si tak tež advokata a zajima mě jakou taxu si advokat bere.A druha otazka zni ohledně vyživneho.Jsou nejake tabulky podle čeho se spočita vyživne??A přihliží soud na to když synovy (6 let)platim urazove pojištěni se spořenim a pak samostatny spoření???Dik

Nejlepší odpověď
advokatka

Vážený pane!
Tabulky na výpočet výživného nejsou. Soud zohledňuje Vaše majetkové poměry, schopnosti a možnosti výdělku, přihlíží i k tomu, že synovi hradíte spoření a pojištění.
Např. moje advokátní kancelář vyřizuje celý rozvod pokud jsou manželé na všem dohodnuti a mají děti v ceně 6.000,– Kč vč. DPH.

JUDr. Lucie Štursová