autacek

Rozumím tomu správně, že i ústavní soud považuje ochranu identity zloděje za vyšší právo, než je právo okradeného?

A tedy že i ÚS chrání zloděje a zdravý rozum tak dostal zase na zadek?

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/zverejne­ni-fotografie-zlodeje-kola-by-urad-nyni-nepokutoval/r~bcbe4b­28a84811e7a9d00025900fe­a04/

Nejlepší odpověď
Psychotic

Nerozumíš, protože neexistuje žádné „právo okradeného“. Že někdo porušil tvé právo neznamená, že ty můžeš porušit jeho; že někdo spáchá přestupek neznamená, že se svých práv zříká. Pokud by byl zloděj chycen, bude potrestán za porušení majetkových práv – krádeže. Okradený byl potrestán za porušení práv na ochranu soukromí.

Ano, ÚS chrání zloděje, stejně jako každého občana ČR a osobu na jejím území se pohybující.

P.S. Moc rád vidím, když „zdravý rozum“ dostane na zadek. Je to totiž výraz, který lidé používají, když něco nedokážou vysvětlit logicky.

Další odpovědi
Smlouvyzdarm

Pochopil si to naprosto správně. Také s tím nesouhlasím viz. můj dotaz
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-mate-pocit-ze-pokud-se-pravo-ubira-timto-smerem-tak-je-tady-neco-spatne-nebude-lepe-ubrat-trochu-na-svych-pravech
Doplnění:
​​​​​Myslím, že to není o tom jestli tomu správně rozumíš, protože myslím, že rozumíš správně, jen tvůj pohled na věc se prostě liší od těch co píší, že nerozumíš. Spíše jde o to zda si myslíme, že skutečně ochrana osobnosti je takovým právem, které má zajistit anonymitu třeba i zloději. Já osobně se domnívám, že každý kdo se chce domáhat svých práv si má nejprve plnit své povinnosti. Konec konců rčení na hrubý pytel hrubá záplata nevymyslelo ani KSČ, ODS ani ČSAD 🙂 a asi historicky vycházelo z poznatku jak s problémem naložit. Ubíráme se tedy novým směrem – ty do mě kamenem a já do tebe chlebem. Pak se samozřejmě nemůžeme divit, že vymahatelnost práva je podstatně horší než například před dvaceti lety. Tehdy se u 80% sporů dal předpokládat výsledek. Dnes je tomu přesně naopak. A to nehovořím o oblasti trestního práva a o tom jak se k nám zločinci a darebáci chovají a jak se nám a policii smějí. Nevím kolik má zkušeností Psychotic s cukrarem, ale osobně bych se nedovolil říct, že tomu nerozumíš, že je tvůj názor špatný. A z čeho vycházím? Celý život se pohybuji v oblasti práva a nějaký čas jsem pracoval u policie. Nevím, ale obávám se, že optimismus některých nad rozhodnutím ÚS, v souvislosti s osobnostními právy toho šmejda, pramení pouze z nedostatku informací jak to v realitě skutečně chodí. Nebo vážně myslíte, že by mu policie to kolo našla? Ta šance je minimální. Projděte statistiky a uvidíte. Až bych skoro řekl, že by se mohlo jednat i o krajní nouzi – tím, že porušil jeho osobnostní práva, zabránil jeho pokračující trestné činnosti. Dle mého tedy zůstává jen jedna otázka do diskuse, a to sice jak moc si máme ukrojit ze svých práv, případně zda je třeba hájit zcela bezezbytku i osobnostní práva zlodějů vrahů – těch co nedodržují žádné povinnosti......

Mc Merkurion

… ano, jen se divím, že jsi na to přišel až teď, to se ví už dávno …

cukrar

Nerozumíte tomu správně. Váš názor je špatný.
(ale je Váš a klidně ho můžete sdělovat)