Rozdíl mezi toaletní voda a deo spray

jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou, deo spray?

Nejlepší odpověď
Danča84

Je to v podílu vonných složek.
Parfém: musí mít podíl vonných látek v rozmezí od 15 do 40 procent.
Eau de Parfum (EDP): česky parfémová voda by měla disponovat v průměru 15 % vonných esencí. V praxi toto složení kolísá v rozpětí 10 — 20 %.
Eau de Toillete (EDT): česky toaletní voda má podíl vonných látek od 7 do 12 %, v průměru 10%.
Eau de Cologne (EDC): česky kolínská voda disponuje 4 – 6 % vonných esencí. Obvykle jde o pánské vůně.
Splash Perfumes (EDS): má v průměru jedno procento vonných látek.
Dalšími užívanými koncentracemi jsou:
Eau fraîche – koncentrací podobná eau de cologne (EDC) až eau de toilette (EDT)
Deodorant – velmi slabá koncentrace, u silnějších vůní nicméně stále voní velmi dobře
Extrême – toto označení obvykle evokuje zesílenou koncentraci
Légére – odlehčená verze

Zdroj: http://www.cha­nel.cz/o-parfemech/deleni-parfemu/

Jana798

Lze souhlasit se vším, co je uvedeno. Pěkně popsán rozdím mezi pefémovanou vodou a toaletní vodou můžete najít zde: https://www.par­femyzlondyna.cz/faq