danda1234

Rodné listy někdo kdo by měl chvilku a poradil mě ? nejlépe někdo kdo kupuje s makra.

Potřebuji poradit ohledně rodných listů u alkoholu nakupovaného s makra , bohužel se v tom moc nevyznám a nevím jaké rodné listy si stáhnout popř. zdali vždy u každé lahve nebo jen jednou apod..

Nejlepší odpověď
mosoj

Já sice v makru nakupuji ale ne alkohol. Pokud ale prodáváš tvrdý alkohol měl jsi si zažádat o licenci na prodej .Myslím že na Živnostenském úřadě. Pokud ji nemáš tvrdý alkohol nesmíš prodávat. Jestli je omezen i nákup nevím. Je ale pravděpodobné, že bude podmíněn tou licencí á 1000 Kč.
Doplňuji:
http://www.prodej-ready-made-spolecnosti.cz/ak­tuality/14-koncese-na-prodej-alkoholu-lihu/

Další odpovědi
Stingo

V Makru prodaj alkohol každému nad 18 let, kdo má jejich kartu. Vytisknou spolu s fakturou i rodný list na alkohol, já jsem kupovala jenom jednu flašku, tak nevím, jak to chodí, když toho je víc. Asi každá láhev zvlášť rozepsaná na jednom listu papíru.

mosoj

Jo už rozumím. Ty myslíš rodné listy k alkoholu.
Tady máš pokyny:

http://www.ma­kro.cz/~/asset/14/1857­.ashx