MAFIA777

Rodinný dum

Dobry den zajima mne co je vse potreba pro zacatek výstavby rodinnyho domu pozemek mam a dal nevim čim začit dekuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Píšete, že máte pozemek. Je třeba si zjistit zda Vám stavební úřad dovolí na tomto pozemku stavět. Podmínky pro povolování byly zpřísněné. V intravilánu obce by neměly být potíže, ale pokud by byĺ pozemek v extravilánu a obec nemá tento pozemek zahrnutý v územním plánu nebude Vám stavba povolena. V každém případě musíte nejdříve mít projekt a potom zažádat o stavební povolení na stavebním úřadě. Součástí povolovacího řízení je i územní řízení, které předchází stavebnímu řízení. V územním rozhodnutí se vyjadřují různé instituce ke stavbě a jejímu umístění. Seznam Vám dají na stavebním úřadě.Nově je i povinnost nechat provést radonový průzkum.
Po vydání stavebního povolení můžete začít stavět a je jenom na Vás jaký způsob zvolíte. Jestli svépomocí nebo dodavatelsky.

Za projekt si účtují architekti běžně až 10 % z projektované ceny. Od známých to bývá lacinější.

Další odpovědi
martina1

Záleží na tom,kdo vám bude stavbu provádět.Některé firmy vám vše zařídí.Dají vám vybrat z katalogu typizovaný dům a projekt a vyřízení Územního rozhodnutí vychodí za vás.Levněji ovšem vychází stavba svépomocí,kdy si na jednotlivé práce objednáte řemeslníky.My tak momentálně stavíme.Zajděte na stavební úřad a tam vám dají formuláře a poradí jaká souhlasná stanoviska od konkrétních institucí musíte mít.K žádostem si připravte katastrální mapu a výpis Listu vlastnictví vaší parcely.Všude to posílejte společně s žádostmi,jinak vám to vrátí.Záleží kde budete stavět.My museli mít vyjádření:KRNAP,Na­tura 2000,Plynaři,O2 telefonika,Ar­cheoologové,E­lektrikáři,…Nám kreslil dům známý Architekt,takže jsme to měli za 50000Kč.Jinak pokud chcete mít originál dům dle svých představ,tak vás může přijít i na 200tis a víc.Katalogové domy jsou o mnoho levnější.Když budete stavět sami,nezapomeňte na stavební dozor.Budou chtít kopii jeho certifikátu o autorizaci.Hodně štěstí a pevné nervy.

panenka

Pokud pozemek máte ,tak si sežente architekta který vám udělá plány,pak podle plánů můžete stavět .Potom si obejdete dané úřády které vám potvrdí že chcete stavět domek,ale tohle vše vám architekt řekne a vysvětlí tak jako nám.

Polaskova44

Jak už tu někdo psal, určitě bych začala u toho architekta. Pokud nevíte jak architekta najít, tak bych pro vás měla jeden tip. Zkuste mrknout na tento katalog služeb https://trhpop­tavek.cz/ Právě přes ten jsme architekta na návrh našeho domu našli my.