Řidiči a diety

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli má nárok řidič z povolání na diety když má smlouvu na brigádu děkuji

Odpovědi
standa

NIKOLI. Na diety nebo-li cestovní náhrady má ze zákona (tedy automaticky)nárok pouze zaměstnanec v pracovním poměru, což není brigádník.

Pozor! Na diety však může ´dosáhnout´ i brigádník, který má uzavřenu obvyklou dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, ale musí to být v této dohodě výslovně uvedené… viz níže uvedný odkaz (§ 1, odst. 1, písm. c)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/cestnahr/cas­t1.aspx