paul1

Řepík lékařský – krmivo

Pravděpodobně vlivem větší vlhkosti v tomto roku se mi nadměrně rozmnožil v trávě,kterou kosím na seno řepík lékařský. Ví někdo něco o škodlivosti, či prospěšnosti této byliny v krmení králíků – či už na zeleno, nebo v seně? Děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Neodhadnu z textu, kolika %tní je zastoupení řepíku v krmné dávce, ale pokud to není 50 na 50 a více procent řepíku… nelámal bych si s tím hlavu a očekával bych spíše pozitivní efekt.

Pájo

Odhaduji, že v případě sena je to v absolutním pořádku. V zeleném stavu bych mu to již dával obezřetněji (obsah účinných látek bude vyšší). Hlavně zelené nekombinujte s vodou… (ale to jistě dobře víte a nosím dříví do lesa).