Radak

Reklamoval někdo z Vás někdy koupené zvíře?

Podle následujícího článku je to možné.
http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/na-prodej-zvirat-plati-dvouleta-zaruka/

Nejlepší odpověď
lola

Zvíře jsem ještě nereklamovala,ale určitě to jde. Záleží na tom ,co mu je. Příště,pokud si budeš pořizovat zvíře,je lepší ho sehnat přímo od chovatele. Nejen,že se o něj od malička líp stará,ale ještě ti řekne něco o rodičích a možných vrozených vadách a dá ti rady,jak se o něj starat. Hodně štěstí.

Další odpovědi
dědapetr

Ano papouška korelu posedávala a byl apatická a bez problému byli velice vstřícní.

jmhad

podle občanského zákoníku lze zvíře reklamovat do 6 ti týdnů od data zakoupení.Je k tomu pochopitelně nutný paragon,protože záruční list zvířátko jaksi nemá.Při této reklamaci je možné požadovat výměnu nebo odstoupení od kupní smlouvy. Současně lze též požadovat náhradu cestovních výdajů spojených s uplatněním reklamace.Názor „loly“ o zakoupení od chovatele je sice dobrý,ale v tomto případě by nutná reklamace byla poměrně problematická,tedy pouze v případě nějaké kupní smlouvy či dokladu o zaplacení.A to u mezi občany nebývá zvykem.Lhůta 24 měsíců, kterou uvádíte pod dotazem, se vztahuje jen na spotřební zboží.