annas

Reklama na každém kroku – bylo tomu tak i v minulosti?

Kterou reklamu považujete za nejúspěšnější? Četla jsem, že vede fialová Milka. Od kdy se Milka vyrábí?

Nejlepší odpověď
Deli

Určitě dřív tolik reklam, tolik forem reklam a také tak vymakané reklamy nebyly.

My máme rádi reklamy na Kofolu – prostě ji milujeme, tak není co řešit 🙂
A ta holčička „A bude mít taky takový zuby zahnutý nahoru?“ ta je prostě dokonalá.

Další odpovědi
anonym

milka se vyrábí od roky 1901 (v tomto roku se také udělila 1. nobelova cena)
fialová kráva je dobrý tah, ale v novodobých reklamách se mi líbí takové, které nejsou vtíravé a dá se na ně dívat, nejhorší jsou ty, v kterých se spívá a řekne ´plné ho…
nejúspěšnější reklamu nepovažuji žádnou, když jdu oobchodem, tak přemýšlím, jestli tu věc koupím (pokud mají špatnou reklamu, tak je nebudu financovat) ;D

dudu

Např. za minulého režimu byly náklady na reklamu naopak silně omezovány a deklarováno tvrzení, že dobré a kvalitní zboží se prodává samo. I zde asi u nás platí, že plandáme ode zdi ke zdi.

tom004

Reklam tolik určitě nebylo,možná se to neslučovalo se socialismem,ne­vím.Já mám rád reklamu,„tati,jak se dělaj děti“,a velice mne pobaví,kdy Váňa s nasazením všech sil,veze,na koni konvici s mlékem,a hlavně „doveze čerstvé mléko“ na jogurt.Jestli to spíše neměla být reklama na čerstvé máslo.:))

fcoop

Byly – mrkněte se do starých novin – třeba.
Některé mohou sloužit jako vzor hlouposti,některé jsou jen nudné,málokterá je vtipná.

Ovšem množství,kterým jsme dnes bombardováni – to bere dech. A určitě bude hůř.

Tahleta parafráze „Ledově svěžího dechu“ není snad až tak zlá.

http://www.you­tube.com/watch?v=qo03nJS­Nrl4

Tata

Co se týká reklamy, tak ta existuje asi od konce sedmnáctého století. S rozšířením tovární výroby se reklama začala prosazovat nejdříve u potravin. Již umístění prvního loga na obal výrobku bylo reklamou a skutečně nejlepším propagátorem byla kvalita zboží, které bylo jediným nositelem reklamy. S rozvojem vzdělanosti a rust poptávk po novinách se reklamy přenáší velkou měrou do tisku a především do prodejen. Pro prodejny si výrobci zboží připravují reklamní plagáta, kartičky, drobné vzorky, dárky u různé poutače. Později se reklama přenáší stále více do zdělovacích prostředků a dnes nás otravuje na každém kroku.
Co se týče seklamy za socialismu, nebyla žádoucí. Ve všech výrodnách a dílnách byli na jeden výrobek stejné normy a bylo určeno která továrna kolik zboží vyrobí a nebylo žádoucí aby díky reklamě někdo vyráběl výrobků více nez jiný výrobce a tím byl narušen plán celostátní produkce tohoto zboží. Ve třicátých letech u nás bylo podstatně více reklamy než za socialismu.

vagra

Jedním z nejslavnějších reklamních nápadů je opravdu fialová kráva Milka.
Čokoláda této značky se vyrábí od roku 1901 a již tehdy bychom našli na obalu fialovou barvu a obrázek krávy.
Ale teprve v roce 1972 přišli pracovníci reklamní agentury Young & Rubicam s nápadem obarvit firemní barvou skutečnou krávu. Vhodný model našli nedaleko švýcarského Bernu. Nebyla to lecjaká kráva, ale několikrát oceněná zástupkyně simentálského strakatého skotu. Dnes ji zná prakticky každý.
Ovlivnila myšlení celé generace natolik, že podle průzkumů si prý mnoho dnešních dětí myslí, že fialové krávy skutečně existují.

Zdroj: V.E.+různé zdroje