Miroslavst

Reflexní vesta a motorkáři-co na to říkáte?

Tak a je to tu zase, další nařízení vymyšlené ze strany dopravní policie.
Ano, souhlasím s tím, že by mohli (zdůrazňuji mohli) motorkáři používat reflexní vestu, ale dostat nařízení, aby ji nosili všichni?
Dokážete si představit dědulu nebo kohokoli jiného, jak jede na mopedu-z domu říct sousedce, že to či ono, pak pro mlíko do obchodu-pak zajet pro trochu kopřiv a já nevím co ještě. Prostě takové to lítání po městě a pro všechno.
Prostě debil lítající po náměstí ve vestě nebo chudák, který před každým obchodem sundá a zase obleče a furt dokola.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/208072-motorkari-by-meli-jezdit-v-reflexnich-vestach-zada-policie.html
Ještě mě rozesmálo tvrzení, že motorkáři nejsou chráněni bezp. pásem. Že by se museli poutat k sedačce ještě pásem jako v autě? No třeba to nějakej ko**t vymyslí a uvede do praxe.
Stejně mě nikdo nepřesvědčí, že je to moje věc, jak si chráním své zdraví a život.
Doplňuji:
A co takhle, že by měli ještě oranžový maják na hlavě.
Můj názor je takový, že pokud ho někdo smete jen proto, že jede jak hovado přes vesnici a myslí si, že jej nikdo nezměří, tak je to problém toho řidiče a ne motorkáře.
Pokud chce motorkář být lépe vidět ať si dá vestu, pokud se chce řidič v autě cítit bezpečně ať se připoutá, ale můj názor je takový, že je na každém a neměl by mu nikdo poroučet.
Za chvíli pojedu na motorce pro to mlíko a tak se raději na to mlíko vykašlu, protože než všče připravím na jízdu, tak zavřou- nasadím helmu, maják na helmu, vestu, další vestu na vestu, protože cyklisti mají jinou, připoutat se pásem k sedadlu, co kdybych náhodou spadl a to samé mě čeká až přijedu na místo.

Nejlepší odpověď
martina1

Měli by a všichni.I toho dědu co jede pro mléko může snadno smést frajírek,který nedává pozor a řítí se vesnicí,protože tm nepředpokládá,že ho někdo změří.Jsem řidič a vadí mi motorkáři,kteří kličkují v koloně,která jede pomalu.Jsou ´menší než auto a snadno přehlédnutelní­.Myslím,že rozumní motorkáři,ale i cyklisté už v reflexních věcech jezdí.Nedávno pod barákem vegetily na svačinu motorky a měli všichni žluté bundy.Myslím,že už byly tak šité.Byly kožené a záda žlutá.A byli to Němci.

Další odpovědi
BEAES

A nebo, že by se to nařídilo všem,i chodcům…u­šetříme za oblečení, pořídíme všichni vesty. Je to tu kocourkov. Kde se měří,tam se dá cedule-měření…debilita se tu vymýšlí jedna za druhou a policie je pro srandu. Měli by se vzpamatovat!!

9 řemesel

Četl jsem v Právu a už aby to bylo !! Včera jsem málem jednoho smetl,takže jsem dnes mohl sedět úplně jinde..

verka

To asi není v tom, že by motorkáři byli k přehlédnutí. Potkala jsem onehdá spanilou jízdu a být v reflexním,… tak to je na sluneční brýle.
Proč na východě, kde jezdí na moto celá rodina i se psem, není tolik havárek? Možná to je tím, že oni si jezdí podle sebe a zatím jim nikdo nic nenařizuje.

ten který je

Nevidím v tom chybu.Měli by jí používat všichni motorkáři i Hells Angels.:-D

anonym

To je asi vec nazoru,pro svou bezpecnost by mi to nejak nevadilo,pro ostatni ridice jedouci v aute by byli opravdu asi lepe videt,ne?Nekdy rozhoduji i centimetry,je treba zvazit,pro i proti.

fira

Já bych s těmi vestami moc nesouhlasil protože zase někdo vymyslí aby je měli i ciklisti a nakonec to dopadne tak že jí bude muset mít i řidič uvnitř jedoucího vozidla.

anonym

asi se nedoplatím na pokutách,ale vestu na sebe nenavleču,nemyslim že v rychlosti v jaké jedu na motorce mi bude něco platná,když kolem vás prosvištím 280km tak těžko si uvědomíte co to jelo,natož kakou barvu to mělo

Miroslavst

martina1: a pokud si dám vestu, myslíš, že nebudu kličkovat?
Otázka není o agresivní jízdě, ale o rozhodnutí člověka samotného zda si vezme vestu nebo ne, zda se připutá nebo ne.

Miroslavst

9řemesel: Ale to si myslím, že je tvoje věc kde budeš sedět. Nechci zde hodnotit vinu, ale mohla to být tvá neopatrnost nebo kličkování motorkáře.
Otázka však zní: Proč bych měl být nucen k něčemu o čem si rozhoduji já sám?
Pokud by ten motorkář chtěl, vezme si vestu.