Avatar uživatele
Reezo

Jak by reagovalo NATO na válku mezi členskými státy?

Zdravím všechny. Zajímalo by mě, jestli by nějak NATO reagovalo na to, kdybu vypukla válka mezi dvěmi člesnkými zeměmi NATO?

--
Reakce NATO na válku mezi členskými státy.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel, Ametyst před 1512 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
df

Jestli myslíš válku, kde se používají zbraně a zabíjejí se lidé, tak to podle mě mezi vyspělými státy vůbec nehrozí, neb by to mohlo zamenat začátek konce všeho. Dnes se válčí úplně jinak. A používají se k tomu třeba peníze, media a nevím co ještě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
DoTazatel

Řekla by jim „Ty Ty Ty“ – pak by bylo spoustu jednání s oběma stranami, pokusy o diplomacii a smír.
Kdyby přece jen měla iniciativu, mohla by jednu z těch zemí vyloučit z NATO a tu druhou finančně a válečně podpořit (tu, která „by bylav právu“ = byla bohatší a měla větší vliv, víc spojenců atd).

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Nijak. NATO by reagovalo stejně jako v roce 1974, kdy Turecko podniklo invazi na Kypr a anektovalo severní část ostrova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Buď jak na Kypru, to jest nijak (tak že kdyby nás chtěli zase zabrat Němci… vlastně proč by to dělali, kapitálově jim již patříme a centrální nařízení plníme přes ústředí v Bruselu, že..

No a nebo, dle toho, kde by byla ropa. Na jedny naleziště by USA uvalily správu jako na válečnou kořist a druhé jako válečný reparát.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Já si myslím, že bude záležet hlavně na tom, jak situaci vyhodnotí náš Velký bratr za velkou louží. Tak jako v době existence VS měl hlavní slovo SSSR, tak v NATO jsou to USA. Z historie je známo, že když jde do „tuhého“, pak nějaké cáry papíru, pravidla a dohody mají pramalý význam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Byla by to humanitární pomoc ostatních států k udržení demokracie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek