Reezo

Jak by reagovalo NATO na válku mezi členskými státy?

Zdravím všechny. Zajímalo by mě, jestli by nějak NATO reagovalo na to, kdybu vypukla válka mezi dvěmi člesnkými zeměmi NATO?

--
Reakce NATO na válku mezi členskými státy.

Nejlepší odpověď
df

Jestli myslíš válku, kde se používají zbraně a zabíjejí se lidé, tak to podle mě mezi vyspělými státy vůbec nehrozí, neb by to mohlo zamenat začátek konce všeho. Dnes se válčí úplně jinak. A používají se k tomu třeba peníze, media a nevím co ještě.

Další odpovědi
DoTazatel

Řekla by jim „Ty Ty Ty“ – pak by bylo spoustu jednání s oběma stranami, pokusy o diplomacii a smír.
Kdyby přece jen měla iniciativu, mohla by jednu z těch zemí vyloučit z NATO a tu druhou finančně a válečně podpořit (tu, která „by bylav právu“ = byla bohatší a měla větší vliv, víc spojenců atd).

ten který je

Nijak. NATO by reagovalo stejně jako v roce 1974, kdy Turecko podniklo invazi na Kypr a anektovalo severní část ostrova.

autacek

Buď jak na Kypru, to jest nijak (tak že kdyby nás chtěli zase zabrat Němci… vlastně proč by to dělali, kapitálově jim již patříme a centrální nařízení plníme přes ústředí v Bruselu, že..

No a nebo, dle toho, kde by byla ropa. Na jedny naleziště by USA uvalily správu jako na válečnou kořist a druhé jako válečný reparát.

orwell

Já si myslím, že bude záležet hlavně na tom, jak situaci vyhodnotí náš Velký bratr za velkou louží. Tak jako v době existence VS měl hlavní slovo SSSR, tak v NATO jsou to USA. Z historie je známo, že když jde do „tuhého“, pak nějaké cáry papíru, pravidla a dohody mají pramalý význam.

Kryšpín

Byla by to humanitární pomoc ostatních států k udržení demokracie.