Avatar uživatele
RQLM

Pupínky na zádech a hrudi, co to je?

Každý den mi přítelkyně nachází na zádech a hrudi, méně často kolem uší a na krku pupínky a za každou cenu mi je musí vymačkávat a vytlačovat, což ovšem nesnesitelně bolí.
Jakým způsobem se dá těmhle pupínkum předcházet? nějaký mastičky, lektvary, bylinky, ...? děkuju za odpověďi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4175 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Přikláním se k názoru večernice a doporučuji zajít na kožní a konzultovat to s dermatologem. Pravděpodobně předepíše nějakou čistící vodičku+mastičku. V žádném případě si nekupujte nic v drogerii, tyto přípravky nejsou účinné a hlavně nejsou léčivé, jen zánět potlačí,,,je to jen tahání peněz z kapsy,,,,Do koupele přidejte heřmánek, tím nic nepokazíte.

Doufám, že si přítelkyně vždy před nípáním pořádně vydrhne ruce,,,kamarádka měla podobný problém, její přítel měl špinavé nehty a zanesl jí do ran infekci, pak z malých pupínků měla odporné boláky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vecernice

Na to mačkání pozor,aby nezůstaly jizvy.Pokožka je zřejmě mastná a ucpávají se po´ry.Musí se pravidelně mýt mýdlem a klidně bych i používala čistící vodu.Někdo na to prostě trpí.Úplně vidím svého bráchu,jak vytáhl na první sluníčko záda a ty potvory lezly ven.Pak to ale bylo vždycky lepší.Když se mu to dost zhoršilo,tak mu na kožním dali nějakou vodičku a každý den to potíral.Tenkrát mu to pomohlo.Myslím že se toho i zbavil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

moje babička to měla taky.
za 14 dní jsme šli na pohřeb ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Předcházet se dá těžko,je to asi hormonální nebo nějaká vnitřní příčina, z potu apod.Možná úprava stravy - nejíst tučná a kořeněná jídla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Pro prevenci akné na zádech je jako u ostatních druhů akné důležitá trpělivost, každodenní péče a ošetření.
Dávej si pozor na čisté oblečení (hlavně u sportu, kde se člověk hodně potí), ložní prádlo, aby při styku s pokožkou nedráždilo, i hygienu, se kterou se to ale nesmí hystericky přehánět, protože i tady platí, že všeho moc škodí.

Co pomůže mně?
Je to běh na dlouhou trať. Základ je přijít na to, co akné způsobuje. S rozbouřenými dospívajícími hormony toho moc nenaděláš, takže se zaměř na detoxikaci a úpravu stravy, a ošetření pleti kosmetikou (viz níže). Pokud není špatná funkce střev nebo ledvin příčinou akné, minimálně si detoxikací tělo vyčistíš zevnitř, zlepší se ti vlasy, nehty a budeš mít více energie. A detoxikace organismu.

Zdroj: http://www.zdravaplet.cz/akne- na-zadech/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mofli

V Tescu prodávají Aknelot za 70 KCZ. Je to český výrobek a skvělý.
http://www.drogeriemarket.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek