RQLM

Pupínky na zádech a hrudi, co to je?

Každý den mi přítelkyně nachází na zádech a hrudi, méně často kolem uší a na krku pupínky a za každou cenu mi je musí vymačkávat a vytlačovat, což ovšem nesnesitelně bolí.
Jakým způsobem se dá těmhle pupínkum předcházet? nějaký mastičky, lektvary, bylinky, …? děkuju za odpověďi

Nejlepší odpověď
kropitko

Přikláním se k názoru večernice a doporučuji zajít na kožní a konzultovat to s dermatologem. Pravděpodobně předepíše nějakou čistící vodičku+mastičku. V žádném případě si nekupujte nic v drogerii, tyto přípravky nejsou účinné a hlavně nejsou léčivé, jen zánět potlačí,,,je to jen tahání peněz z kapsy,,,,Do koupele přidejte heřmánek, tím nic nepokazíte.

Doufám, že si přítelkyně vždy před nípáním pořádně vydrhne ruce,,,kamarádka měla podobný problém, její přítel měl špinavé nehty a zanesl jí do ran infekci, pak z malých pupínků měla odporné boláky.

Další odpovědi
vecernice

Na to mačkání pozor,aby nezůstaly jizvy.Pokožka je zřejmě mastná a ucpávají se po´ry.Musí se pravidelně mýt mýdlem a klidně bych i používala čistící vodu.Někdo na to prostě trpí.Úplně vidím svého bráchu,jak vytáhl na první sluníčko záda a ty potvory lezly ven.Pak to ale bylo vždycky lepší.Když se mu to dost zhoršilo,tak mu na kožním dali nějakou vodičku a každý den to potíral.Tenkrát mu to pomohlo.Myslím že se toho i zbavil.

arygnoc

moje babička to měla taky.
za 14 dní jsme šli na pohřeb …

hanny 2

Předcházet se dá těžko,je to asi hormonální nebo nějaká vnitřní příčina, z potu apod.Možná úprava stravy – nejíst tučná a kořeněná jídla.

dědapetr

Pro prevenci akné na zádech je jako u ostatních druhů akné důležitá trpělivost, každodenní péče a ošetření.
Dávej si pozor na čisté oblečení (hlavně u sportu, kde se člověk hodně potí), ložní prádlo, aby při styku s pokožkou nedráždilo, i hygienu, se kterou se to ale nesmí hystericky přehánět, protože i tady platí, že všeho moc škodí.

Co pomůže mně?
Je to běh na dlouhou trať. Základ je přijít na to, co akné způsobuje. S rozbouřenými dospívajícími hormony toho moc nenaděláš, takže se zaměř na detoxikaci a úpravu stravy, a ošetření pleti kosmetikou (viz níže). Pokud není špatná funkce střev nebo ledvin příčinou akné, minimálně si detoxikací tělo vyčistíš zevnitř, zlepší se ti vlasy, nehty a budeš mít více energie. A detoxikace organismu.

Zdroj: http://www.zdra­vaplet.cz/akne-na-zadech/

Mofli

V Tescu prodávají Aknelot za 70 KCZ. Je to český výrobek a skvělý.
http://www.dro­geriemarket.cz/pro­dukt/1993/akne­lot-regulacni-plet-krem-75-ml