pastel.ka

Půjčení peněz bez dokladů.

Jeden z mých dobrých přátel, zapůjčil 80 000,– v rychlosti na nákup auta známému. Bylo to v rychlosti, takže nesepsali žádnou dohodu.
Auto se nekoupilo, dotyčný peníze utratil na svojí spotřebu a při opakovaných vyzvání aby splácel dluhy, říká " nemám".
Samozřejmě nepracuje a za podvody byl několikrát trestán ( což se zjistilo později). Co s tím ? zadat to soukromé exekutorské firmě, nebo jak ? Chodit ochrankou neboť se jedná o Roma. Mojí přátelé si vážně neví rady…děkuji za názory a případné rady.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Exekutorské firmě to bez exekučního titulu dát nemůžete. Můžete podat žalobu k soudu, ale dokazovací břemeno je na vás. Rovněž můžete podat trestní oznámení z podezření spáchání tr. činu podvodu, jelikož jak píšete, měl peníze na auto a utratil je za jiné věci. Je možné, že přestože bude vše překrucovat, uvěří vám pro jeho recidivu.
Zároveň v případě jakéhokoli podezření, že vám hrozí nebezpečí újmy na zdraví kontaktovat policii.

Další odpovědi
Honzucha

Mohl by mi ten známý taky půjčit nebo se už poučil?

kobyla

Dobrý den. Napište mi na vikovajirina@seznam.cz, možná by se peníze dali získat zpět.