Půjčení bydlení

Dobrý den,mám na Vás prosbu.Máme možnost se stěhovat do krásného bytu.Je to byt naší kamarádky.Jedná se o to,že ten byt budeme mít jako půjčení a k tomu mám následující otázky.Jedná se mi o to,jestli lze na toto sepsat nějakou dohodu(jako o půjčení bytu)jelikož chceme na sebe elektřinu,plyn a pojištění domácnosti.Dě­kuji S.S.

Nejlepší odpověď
vagra

Samozřejmě,ovšem doporučuji vše dobře právně ošetřit!/smlouvu sepsat s právníkem/
Vy i kamarádka se vyhnete případným,obvykle velkým ,problémům.

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud je to byt vaší kamarádky a ne města, tak ať s vámi sepíše podnájemní smlouvu. Pokud je vaše kamarádka nájemcem např. městského bytu a tento vám hodlá půjčit, tak to nemůže bez souhlasu pronajímatele. V případě provalení by o byt přišla a vy také a to bez náhrady.