1popelka1

Psaní velkých písmen ve Wordu

Obvykle přepínám režim malých a velkých písmem pomocí CapsLock nebo Shift. Teď jsem nevědomě musela použít kombinaci mně neznámých tlačítek a CapsLock nepřepíná a ve Wordu jde psát pouze velkými písmeny. Na netu to nemůžu dohledat,asi jsem slepoň… Zkusila jsem snad všechny kombinace, Ctrl+shift+A ne­funguje…Díky
Doplňuji:
zrušit psaní velkých písmen nejde jen u toho dokumentu, se kterým jsem zrovna pracovala, když „se to stalo“:-). V ostatních dokumentech je vše v pořádku.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podívej se do formát-písmo a zde na kartě vyhledej, zda nemáš zaškrtnuto jen kapitálky, popř. jiné nastavení. To by mělo být ono. Tedy pokud to nejde jen u tohoto dokumentu a u jiného je to v pořádku.
Zřejmě jsi kombinací kláves určila vlastnost písma na velké.

1popelka1

Miroslave, děkuji. Bylo to ono – Písmo a Velká písmena (odškrtnout fajfku).
Zajímavé je, jak jsem pak zjistila, že nejen, že to platilo pro ten jeden dokument, ale dokonce jen pro jeden řádek, zbytek textu byl v pohodě.

Kdybyste někdy v budoucnu zjistil kombinaci kláves, tak mi dejte vědět. Zajímalo by mě to.

Ještě jednou díky.