robotjawa

PŘSTUPKOVÁ KOMISE – předvolání – Co mi hrozí? – JAKÉ JSOU POKUTY A POPLATKY

Byl mi zaslán dopis do vlastních rukou, že se mám dostavit na obecní úřad k přestupkové komisy, chtěl bych vedět, co mi hrozí, je to skrs neposekané a nepohrabané trávy…

Prosím, jestly někdo neví, jaká je za to pokuta a (dočetl jsem se) že se prý platí každopádně 1000 Kč za to řízení – je to tak – děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
atriplex

Správní poplatky jsou dané zákonem. Paušál je 1.000,– Kč za vlastní řízení. Je to vyhláška 340/2003 Sb.

Co se týče pokuty za přestupek, pak je to u každého přestupku jiné. Pokud víte, z jakého § vás viní, najděte si tento § v přestupkovém zákoně a v posledním odstavci je vždy uvedena sankce od-do.