Avatar uživatele
anonym

Prsa versus těhotenství a kojení

Ahoj, zvětšila se vám prsa během těhotenství nebo kojení? A co se týče strií – které bohužel mně na prsou zůstaly – lze s nima něco dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
alenka901

když jsou strie fialové pomáhá místa potírat citronovou šťávou,vyblednou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Janulka

Ahoj, mně se prsa v době těhotenství a následného málem 4 letého kojení v kuse (2 děti:o)) zvětšila ze 75B na tuším 85C. Zrovna dnes jsem si říkala, že na to, že s přestávkou 4 měsíců kojím už celou věčnost, nevypadám zas tak bídně:o)) Strie na prsou mám sic minimální, přesto ale viditelné, a obávám se, že to žádný krém na strie nespraví, leda že bych se rozhodla pro laserové vyhlazení a do toho se mi fakt nechce:o))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lencis

Bohužel strie jsou údělem žen a ač reklamy hlásají něco jiného, žádný zázračný krém prostě neexistuje. Ale neboj se, malinko to časem vybledne a nakonec to „skoro“ není vidět.

Co se týče velikosti, tak moje už tak velká prsa se taky zvětšila a bohužel už se nezmenšila a to už více jak půl roku nekojím ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Prsa se během těhotenství a kojení samozřejmě zvětší. Po ukončení kojení se ale většinou zase trochu zmenšují, nicméně nemusí až do původních rozměrů. Naopak mohou zůstat svěšená. Existují různé cviky, kterými se toto dá alespoň částečně napravit.
Se striemi asi moc neporadím, měla jsem jich jen pár a v podstatě všechny zmizely. Opět ale existují krémy, nebo prý jdou odstranit laserem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PO

Na to uz je pozde. Kdyz uz neco delat se striemi, tak preventivne. Pri kojeni i pred (v dobe tehotenstvi) mazat, mazat a mazat – a to nemusi byt nejaky specialni krem!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Teď už je pozdě to řešit, ale můžete se zeptat dermatologa. Každá žena k tomu má jiné předpoklady – některá víc a některá méně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
miney777

Během těhotenství se mi prsa zvětšila – i když ne o moc – ale bylo to znát… A strie na nich nemám – mazala jsem preventivně už během těhu krémem od avonu přímo na prsa a ještě jsem měla jeden na bříško a stehna – taky proti striím… leda když už strie jsou, tak pak nějaká kosmetická úprava někde na klinice – jináč mě nic jiného nenapadá a nebo se s nima smířit 🙂…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
SuzanKa

Pěkný den :) Holky, kdy je podle vás nejlepší začít užívat vitamíny (kyselina listová) jako podporad před otětněním? A je prospěšná i v těhu? A jsou nějaké vitamíny, které byste doporučily?

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KarolínaNovo

Ahoj, mně se prsa zvětšila v těhotenství a pak i po porodu. Kojící podprsenku jsem si proto koupila až po porodu, až když jsem věděla, jakou velikost mám zvolit. Koupila jsem si ji z https://www.hap­pymum.cz/ a druhý den mi přišla, takže jsem byla spokojená. Co se strií týče, s těmi už nic neuděláš. Časem zesvětlají, ale nezmizí. Jestli strie vzniknou nebo ne, závisí na pružnosti kůže. Mazání nemá moc smysl, je to pouze marketingový tah, jak z lidí tahat peníze.

před 1616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Dámy, jaké vitamíny berete v době kojení? Co je na jeho podporu nejlepší?

před 1627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Pěkný den, ráda bych se informovala na vitamíny během kojení… Docela mě zaujaly tyto https://www.ona-pharm.cz/superfolin-1/. Složením jsou senzační. Jaké jste užívaly vy?

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Chytré miminko jsou nejlepší vitamíny. Jsou vhodné jak při snažení, tak i v těhotenství. Brala jsem je, čili vím, jaký mají blahodárný účinek.

před 1627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

A jak dlouho jsi je brala? Brala jsi je celé těho nebo jen v nějaké fázi?

před 1627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy