OuSí

Protein a Gainer?

Chci nabrat svalovou hnotu. Má při posilování vůbec cenu brát protein a gainer? Nebo jsou to zbytačně vyhozené peníz? děkuji :)

Nejlepší odpověď
tom004

Asi by bylo lepší navštívit nějaké fitko.Tam Ti to vysvětlí přímo odborníci.

Další odpovědi
casey

potreba jsou. vhodnost dolnku zalezi na vasi strave, cviceni, ceho chceme dosahnout a jaky jsme typ.
Gainer se uziva tesne po cviceni, a tez pokud jste hubenejsi typ, ktery ma spise problemy s nabiranim vahy.
Pri nabirani svaloviny je treba telu dodat priblizne 2g bilkovin na 1kg telesne vahy. na internetu si najdete jake potraviny maji jake hodnoty napr. 100g masa obsahuje cca. 20g. Proteiny tedy uzivame k doplneni bilkovin jako svacinu mezi jidly, po cviceni. Nejefektivnejsi je pred spanim. Na noc se pouziva tzv. nocni, ktery ma schopnost postupne uvolnovat proteiny po celou noc. Osobne gainer nepouzivam, nebot spise potrebuji par kilo zhubnout nez doplnovat sacharidy, ale proteiny pouzivam jiz nekolik let. Bez nich to nejde. na netu je spousta informaci treba zde:
http://kulturis­tika.ronnie.cz/c-9085-bez-proteinu-svaly-neporostou.html