OuSí

Proteiny a posilování…

Chodím 2× týdně do posilovny. Je mi patnáct a chtěl bych zvýšit učinost posilování. Jsou na to proteinové kokteily. Je dobré je užívat? Popřípadě jaký doporučujete nebo co místo nich?

Vím že bych stím měl jít jinam :) ale i tak se zeptám na váš názor :).

Nejlepší odpověď
mosoj

Proteiny = bílkoviny !!!!! Naroste svalovina, ale energii získáš ze sacharidů.
Chce to obojí vyváženě.

Další odpovědi
anonym

stačí jen bílkoviny-mléčné výrobky, maso.
dále nějaké ty sacharidy-pečivo

chudst

Urcite ano – doporucuju z koktejlu Giant Mega Mass. Co se tyce dalsich doplnku, popsal jsem to zde, vcetne vystrahy – u nekterych koktejlu si muzete uskodit: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nabrani-hmotnosti Ale pro spravnou ucinnost doporucuju posilku 3–4× tydne. Vse si proctete v odpovedi, resp. v jednom z odkazu, co jsem uvadel.

Ajtak: samozrejme ze urcite nestaci. Aby se kvalitne nabiralo, je potreba tomu pomoct neinvazivni formou. To, co vy rikate, je pravda, ale urcite to nestaci. Znovu opakuji: ne vsechny produkty urcene na nabirani svalove hmoty jsou spatne, jsou dokonce nektere prospesne a jejich branim ulevujete svemu telu a dostavuji se viditelnejsi vysledky. Samozrejme neprehanet a vse pod dohledem zkusene osoby (coz internet neni!).

iq: ano, koktejly jen urychluji, ale ostatni veci, ktere jsem vypsal, i ulehcuji telu napor. Kazdopadne – pokud nesouhlasite, je to v poradku. Aspon se bude moci OuSi rozhodnout sam, cemu da prednost – anebo da na radu nekoho tretiho. Ja v tom problem nevidim, z toho, co jsem napsal, nehodlam ustupovat.

iq

Posilka 2× týdně je málo.Protejnové kokteily ano,ale nejlepší je si odzkoušet,pze kazdému může vyhovovat něco jiného.Záleží také na spalování těla.
To Chudst:Určitě nemáš pravdu ty.Bez doplňků se 100% dá nabrat velmi kvalitní hmota.Záleží pouze na složení a množství potravin.Koktejly se pouze ušetří za množství potravin.Já se věnoval kulturistice aktivně několik let,doplňky jsem používal,ale můj drahý strýček(P.Tráv­ník),jeden ze zakladatelů kulturistiky u nás(7× mistr republiky)se nikdy nedotkl ničeho jiného než klasických potravin(v té době ani nic jiného nebylo:-) ) a jeho postavu bychom mu i ted v jeho důchodovém věku mohli jen závidět.