Andrejs

Prosím zkušenější o radu. Má nějaký praktický význam, když v programu na čištění PC

Má nějaký praktický význam pro běžného uživatele, když v programu na čištění PC spustím tu nekonečně trvající variantu „vyčistit volné místo v MFT“?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, nemá…
Jedná se o vyčištění obsahu MasterFileTable (soubor, v němž FileSystem udržuje info o souborech, adresářích… na disku) – ale vyčištěním se tento soubor nezmenší.
😉
Tuto volbu použij tehdy, když chceš nějaká data z disku vymazat ´dokonale´.

Další odpovědi
beer

Podle mých zkušeností a při mém způsobu používání PC to valný přínos nemá, pouze se totiž volné místo přepíše (přemaže).

arygnoc

no, keby tam táto možnosť nebola, asi by to občas nebolo potreba, však?

samozrejme, že to má význam.
vyskúšajte si to najmä vtedy, keď sa vám nebude dariť vymazať nejaký prázdny adresár (skutočne prázdny).

zvyčajne sa táto služba spúšť pri zavádzaní systému, ale niekedy jej treba dohovoriť.
a na to tam je.

;)