Džanička

Prosím, ví tady někdo jak se jmenuje to černé na obrázku aby vodítko drželo pohromadě a kde to koupím?

http://www.fler­.cz/zbozi/pre­pinaci-voditko-na-velke-plemeno-1243811
Doplňuji:
Co to tady Miloslavst blábolí, jaká ozdoba.. Zjistila jsem že je to plastová koncovka a je to nejdůležitější věc na vodítku. Je to tam z toho důvodu vodítko drželo pohromadě, a aby se pes z něho neutrhnul.. Smšťovací bužírka to taky není.. Tak opravdu nechápu za co ty palce..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To černé není nic, je to jen ozdoba, aby nebylo vidět propletení lana.
Jinak bych řekl, že je to obyčejná bužírka, která je navlečená na vodítku.
Doplňuji:
Aha, tak se nějak všichni shodli na tom, že je to ozdoba, ale hlavně, že blábolím. No nic.
Někdě jsem viděl, že ta ozdoba (a na tom trvám) může být i váleček navlečený na propletení a nerozebiratelně sepnutý. stále je to však jen kryt propletení-tedy ozdoba.

Další odpovědi
tuCZek

Utrhnout se to nemůže. Je to zapletené. V tom se vyznám-jsem pletař lan :) ale mohlo by se to rozplést,tak je to jen taková ochrana,ale ta se dá udělat z čehokoli a nebo zatavit ohněm,jelikož je to PES (polyester)

dagry

A máme opět problém že ?? Nejdůležitější věc každého vodítka, hlavně pro velké psy, je pořádná karabina. Něco o tom vím, protože takového psa vlastním. Přepínací vodítka mám taky a to černé se dá opravdu nahradit ledasčím, protože je to opravdu „krytka“ spoje lana.

Hlada

Miroslavst má pravdu, když tvrdí, že to je ozdoba. Smyčka nedrží tímto krytem, ale zapletením metodou kumihimo, jak je možné se podívat u jiných vodítek. Takto vypadá smyčka bez krytu:
http://img.fler­.cz/products/d2/6/2/62­591/828409/1272214490­.9741-adfd807cea924ec.jpg
V Praze by bylo možné poptávat kryt v provaznictví na Florenci nebo v Lidické ulici.

Elekrikář

Bude to zřejmně smršťovací bužírka. Dá se koupit v elektrikářském vekoobchodě. Ustřihne se kus navleče a proudem teplého vzduchu se smrští.Nejsou pak vidět konce provázků.