Rozsy

Prosím potřebuju zhubnout ať jsem zdravý ;) je mi 13 mám asi 75kg ,166cm.Denně se věnuji sportu (házená,fotbal,ho­kej)

Potřebuju ZHUBNOUT vážím asi 75kg měřím asi 166cm,každý den se věnuju hokeji a závodně hraju házenou a fotbal.Něco nebude dobře s mým každodenním jídelníčkem Prosím musím zhubnout tak 9–13 kg Prosím o pomoc

Nejlepší odpověď
Drap

Změň životosprávu. Menší porce častěji, Celkové množství jídla nezmenšuj, Jídlo ať máš různorodé, hlavně ovoce, zeleninu. Maso zachovej, přílohy popřípadě můžeš trošku snížit. Nebude to za týden, s tím počítej. A nepřestávej se pohybovat.

Další odpovědi
Bedy

Podívej, je ti 13, seš v období puberty. Neboj, vytáhneš se.
Každopádně uprav jídelníček – nejez moc kořeněný slaný, tučný a sladký jídla, naopak jez hodně ovoce a zeleniny + jídel bohatých na bílkoviny (libové maso, mléčné výrobky – ne tavené sýry).
Určitě nejez vnitřnosti, levné a trvanlivé salámy a konzervy (takové ty paštiky, hotová jídla a podobné šmakulády, jak říká šéf Roman Vaněk). A taky ty sladký jídla omez – to pak jde taky na břicho a na váhu nahoru…

Jinak ti doporučím návštěvu nutričního specialisty anebo aspoň pediatra (dětský/á lékař/ka).

huxa

ve třinácti bych se neuchyloval k dietám, hlavně si dávaj co nejmenší přílohy (je to samý cukr-příloha by měla tvořit kolem 30% jídla), jez alespoň 5krát denně, jestli ti chutnají žvýkačky, žvýkej (funguje ti při tom trávící soustava a ta ti také bere dosti přebytečné energie). Hlavně se tím nijak neotravuj, klidně i to tučné jídlo jez s tím, že tě po pár dnech nezačne změna jídelníčku nějak omezovat a neznechutí se ti to (lze to vidět u mnohých dívek a žen-začnou s dietou (hladovka jen o zelenině) a za týden se stejně přežerou něčím sladkým, díky čemuž jsou na tom ještě hůře, než když začali. Hlavně jez hodně masa (čím méně tuku, tím lépe, u klobásků, … se zbavovat tuku důkladným propečením)

dyscac

Uprav si jídelníček, hlavně přestaň jíst čokoládu (tabulkovou i tyčinky), chipsy, hranolky a přestaň pít kolu. Hodně to pomůže a ve tvém věku nemusíš mít strach, že bys nezhubnul. Držím palce

Bessie

Zkus třeba každou hodinu běhat 2 km. To by mělo zabrat:)Musíš také jíst zdravě. Týden nejez moc mastný jídla. Ale nepřestávej sportem!!!!!Drzím palce aby si zhubnul:D