Annnet1234

Kdy asi dostanu první menstruaci? Je mi 14, měřím 155–158 cm a vážím 46–47 kg. Výtok mám cca 5–7 měsíců.

Prosím pomoc

Nejlepší odpověď
da ny

Až přijde správný čas, menstruace se dostaví.;). Není důvod chvátat a být netrpělivá
Pokud se normálně stravujete, nejste veganka nebo anorektička… takové dívky menstruaci hned tak nedostanou, případně přestanou menstruovat. Pak se musí bohužel nasadit hormonální léčba (HA), aby se cyklus upravil.
Pokud dívce/ženě chybí tuk a tedy i zdravý HDL cholesterol, někdy nememenstruuje a má problém otěhotnět.

Mně v 70. letech, při pobytu na dětském lůžkovém odd. FN (kde jsem byla na vyšetření srdeční aourty), bohužel paní doktorka, přes nesouhlas ostatních lékařů, nasadila v březnu „léky“ na „urychlení“ menses. Menstruace se dostavila v létě, bylo mi necelých 15 let. Uspíšila ji údajně (zbytečně), tak o půl roku........

Další odpovědi
Drap

Jelikož je to u každého jinak, tak to můžeš očekávat v nejbližších 5 létech. Pokud chceš vědět více nebo udělat něco s tím výtokem, navštiv lékaře. Po netu ještě nikdo neumí provést vyšetření.