Avatar uživatele
Michal47

Prosím, nepamatujete si někdo, jak se strkala do telefonního automatu karta?

Koupil jsem si pro případ nouze kartu do telefonní budky a nepamatuji si, jak se tam strkala. Nevím, zda to bylo čipem nahoru nebo čipem dolů. Bojím se to zkusit, protože se obávám, že by automat byl od prvního neúspěšného pokusu již nějak zablokovaný. Moc děkuji!

Doplňuji:
Zkusil jsem kartu z přelomu tisíciletí čipem nahoru a automat hlásil, že je neplatná. Šlo to dost ztuha a nechce se mi tam dávat kartu, kterou jsem si právě nově koupil. Je možné, že tyto karty mají jen omezenou dobu platnosti?

Zajímavá 0 před 1954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Na každém automatu je i návod. Standardně čipem dopředu a nahoru.

LED: Mýlíš se. Karty jsou pravoúhlé. Standardní rozměr jako všechny ostatní čipové karty (plná SIM, platební karty, karty sloužící jako průkazky do dopravy, knihovny, apod…) Jde o mezinárodní standard.
Některé platební karty jdou obráceně těžko zasunout kvůli „embossu“ – vystouplému písmu, pro které je prostor ve „spodní“ části na pohledové straně karty a i čtečky samozřejmě mají ten prostor pro kartu vyhrazený. Pokud se karta otočí, už to nejde (nebo jen za použití jisté dávky násilí)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nepoužívám, ale klidně zkus. Nic se nezablokuje a budeš mít dokonce několik pokusů. Netuším, kde ještě takové automaty jsou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

základ úspechu je nedávať telefonnú kartu do otvoru na mince. Ak by sa vám to podarilo a dokonca by to fungovalo, rýchlo to oznámte médiám. Ide totiž o Zázrak.

Karta sa vkladala potlačou k sebe v smere šipky. rovnako ako dnešná bankomatová karta do čítačky. Pokusy sú 3, potom pri neplatnom pokuse automat spraví „ham“

Ak ide karta ztuha, je zle vložená, karty totiž nie sú úplne pravoúhle obdĺžniky, ale jemne skosené.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michal47

Na papíru, který jsem dostal od prodejce je napsáno datum 21. 1. 2020, což je asi ukončení platnosti nové karty. Takže s tou starou jsem neměl šanci. Zřejmě měla také nějaké časové omezení…

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dochy, ďakujem za upresnenie.
Asi som mala odloženú zlú kartu 🙂

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal47

Rozpomněl jsem se, že karty snad bylo možno vkládat oběma způsoby: čipem dolů i nahoru. Ta stará měla dokonce takto vytištěné šipky. Ale nejde ani jedním způsobem. Potiže se vsunutím zmizely, ale automat hlásí (u té staré) „karta odmítnuta“. Asi budu muset risknout tu novou, protože ta stará pozbyla platnosti. Děkuji.

před 1954 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek