Avatar uživatele
abrokdor

Poradíte, jak vyřešit problém s pronajímatelem, který odmítá komunikovat při přepisu energie?

Dobrý den,

co dělat, když pronajímatel mne (já nájemce) nereaguje a odmítá si na sebe přepsat elektrickou energii. Budu v prosinci odcházet a on nechce udělat přepis na sebe zpět. Mám energii vypovědět a jak trdlo platit 3 měsíce – výpovědní lhůta, a platit tak někomu dalšímu 3 měsíce elektrinu? Děkuji.

Pronajímatel odmítá komunikovat při přepisu energie.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Herjulfson před 1240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Na ukončení odběru se výpověď nevztahuje. Pokud si nechce přepsat energii na sebe, je to jeho problém. Ukonči odběr s tím, že se stěhuješ, elektrikáři odpojí elektroměr a případný nový odběr někomu jinému zapojí teprve po stanovených podmínkách – např. revize odběrného místa, při změně sazby povolení hodnoty odběru atd..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Najděte si právníka, který tomuto člověku napíše dopis do vlastních rukou. Nabídne i mimosoudní vyrovnání, a když pronajímatel nevyhoví, dojde na soudní spor. To má přece jinou váhu než se dohadovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Domnívám se, že Raibek navrhuje správný postup. Majiteli se ale prodraží až bude chtít elektřinu zas zapojit. Vzhledem k popisovaným potížím to asi není na závadu 😉

před 1239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek