abrokdor

Poradíte, jak vyřešit problém s pronajímatelem, který odmítá komunikovat při přepisu energie?

Dobrý den,

co dělat, když pronajímatel mne (já nájemce) nereaguje a odmítá si na sebe přepsat elektrickou energii. Budu v prosinci odcházet a on nechce udělat přepis na sebe zpět. Mám energii vypovědět a jak trdlo platit 3 měsíce – výpovědní lhůta, a platit tak někomu dalšímu 3 měsíce elektrinu? Děkuji.

Pronajímatel odmítá komunikovat při přepisu energie.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na ukončení odběru se výpověď nevztahuje. Pokud si nechce přepsat energii na sebe, je to jeho problém. Ukonči odběr s tím, že se stěhuješ, elektrikáři odpojí elektroměr a případný nový odběr někomu jinému zapojí teprve po stanovených podmínkách – např. revize odběrného místa, při změně sazby povolení hodnoty odběru atd..

Další odpovědi
Ametyst

Najděte si právníka, který tomuto člověku napíše dopis do vlastních rukou. Nabídne i mimosoudní vyrovnání, a když pronajímatel nevyhoví, dojde na soudní spor. To má přece jinou váhu než se dohadovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Domnívám se, že Raibek navrhuje správný postup. Majiteli se ale prodraží až bude chtít elektřinu zas zapojit. Vzhledem k popisovaným potížím to asi není na závadu 😉