Ewíík

Program na upravování fotek!?

Hledám program který nebude mít jenom zaostřování a uříznutí fotek ale i třeba dát fotku černobílou a zvíraznit jenom oči atd…Děkuji!

Nejlepší odpověď
Sůwa

To je tady častá otázka, já taky začínala Gimpem, jenže pro soukromé potřeby se mi zdál zbytečně komplikovaný, protože pracuje s vrstvami. Zkoušela jsem různé programy a nakonec používám dva. Picasa 3, ve kterém dělám základní úpravy, jako je oříznutí, odstranění červených očí, vyladění barev, narovnání, případně zmenšení rozlišení. Na „fajnovější“ úpravy používám PhotoFiltre, kde už se dá čarovat s výřezy, kolážemi a přípravou pro animované obrázky ve formátu gif. Dá se třeba udělat černobílá jen část fotky. Oba programy jsou free a v češtině.

Další odpovědi
MacChill

Gimp

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/tvor­ba_grafiky/bit­mapove_editory/gim­p/

jennysh

Picasa,Gimp,Pho­tofiltre,Photoshop PS.

ondra07

Nejlepší je Zoner Photo studio, už trošku složitější, ale jde v něm asi úplně všechno.
Doporučuju… ikdyž je placený.