fira

Profesní průkaz řidiče.

Pracuji jako údržbář a v náplni práce mám mimo jiné ježdění s traktorem,osobním autem a multikárou.Musím mít profesní průkaz řidiče?

Odpovědi
Mapel

Postačí pravidelné školení řidičů. Informaci podá každá autoškola.
Doplňuji:
Když nevím tak mlčím, když vím, tak poradím a nehádám.
Školení je podle zákona č.111/1994 Sb, ve znění pozdějších předpisů a podle zákona č. 262/2006 Sb, zákoníku práce.

Zákon č. 111/1994 Sb, o silniční dopravě
§3 odst. 1 písm. d)
Tuzemský dopravce je povinen zajistit, aby práce řidiče z povolání vykonávala osoba, která se zúčastnila školení řidičů ...........
(pokud řídím služební vozidlo, jsem řidičem z povolání)

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce
§103 odst. 2
Zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které doplňují jejich odborné předpoklady a požadavky pro výkon práce.

Takto můžeme dál citovat zákony a to mě už nebaví. Pokud někde zaměstnavatel školení neprovádí, tak to neznamená, že není povinné. Je to na jeho triko.

cukrar

Není třeba mít profesní průkaz, ani jiné školení. (pokud to nevyžaduje zaměstnavatel…)

anonym

Mapeli, jsi toho názoru, že každý servisní technik, který ti přijede domů opravit ledničku, je řidič z povolání?