Pipka

Lze si za potraviny, které brzy podléhají zkáze, brát za objednávku peníze předem?

zdravím, má známá má prodejnu na malé vesnici, kde si zákazníci objednávají chléb a další potraviny, které podléhají zkáze, ale pak si je často nevyzvednou, aniž by objednávku zrušili. Neví někdo, zda by si mohla za potraviny, které brzy podléhají zkáze, brát za objednávku peníze předem?

Nejlepší odpověď
Drap

Nic ji v tom nebrání, pokud budou souhlasit zákazníci. Cena, jak a kdy platit je v podstatě dohoda mezi prodejcem a zákazníkem.

Další odpovědi
anonym

Nebral bych takové objednávky bez předešlého zaplacení. Ono, objednat si nezávazně 40 rohlíků, 5 pecnů chleba… = ztráta pro prodávajícího! Ať u pokladny napíše na kus papíru, že bez předem zaplaceného a objednaného zboží nebude tolerovat!

Mc Merkurion

… poctivým to vadit nebude, a jí se nedivim > ať to vyřeší, jak píše barbakan …