vlaku

Prodej části bytu v OV

Dobrý den. Koupili jsme byt do OV, který je evidován jako 3+1. V Katastru 78m. Ve skutečnosti se jedná o dva byty. 2+1 a garsoniéru /27m/Ve vedlejších činž. domech to tak je samostatné.Byty jsou propojeny vybouraným otvorem ve zdi.Oba dva byty mají svůj hlavní, samostat. vchod, soc. zařízení a kuchyně.Zazdíme a chceme prodat garsonku. Jak postupovat? Děkuji.Vladimír Kusák Kyjov.

Nejlepší odpověď
standa

Teoreticky by to mělo vyřešit „prohlášení vlastníka“ , na základě kterého Katastr.úřad zaeviduje změnu rozdělení sloučeného bytu na dvě samostatné jednotky.

Doporučuji návštěvuje ´vašeho´ Katastrálního úřadu, kde vám bude podána přesná informace, jak by měly vypadat potřebné listiny.

Další odpovědi
anonym

Obávám se, že bude potřeba kolaudace. proto bych se napřed zastavil na stavebním úřadě.