verísek7

Prodej bydlení

Rodiče maji nemovitost a každý má na sebe napsanou polovinu. Matka mi daruje jednu osminu – možná i polovinu je možné, abych já poté svoji polovinu prodal? Musí o prodeji rozhodnout i druhá půlka? Nebo si mohu se svoji polovinou naložit jak uznám za vhodné?

Nejlepší odpověď
Marunka

Kolikrát se budete na jednu věc ptát?
Ještě nemáte a už chcete prodat? Opět vám odpovídám.

Další odpovědi
standa

Spoluvlastnícký podíl je nutné nejprve nabídnout ke koupi ostatním spoluvlastníkům a až poté co oni odmítnout můžete tento podíl prodat ´cizí´ osobě.